تسنیم/ مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی از مکلف شدن دستگاه‌های دولتی این استان برای کاهش مصرف ۱۰ تا ۲۰ درصدی برق خبر داد.
اکبر حسن بگلو عصر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به ضرورت کاهش مصرف برق در ساعات پیک اظهار داشت: 20 هزار مگاوات از اوج مصرف برق تابستان سال 96 مربوطه به سیستم‌های سرمایشی است و در این میان مشترکین خانگی می‌توانند با رعایت چند نکته مهم با کمک به صنعت برق در تأمین انرژی لازم، صرفه جویی در هزینه‌های برق مصرفی خانوار داشته باشند.
وی تصریح کرد: استفاده از لامپ‌های کم مصرف و LED، استفاده نکردن از وسایل برقی پرمصرف از قبیل ماشین لباسشویی و ظرفشویی، اتو و جاروبرقی در ساعات پیک بار، توجه به برچسب انرژی هنگام خرید لوازم برقی، استفاده از دور کند کولرهای آبی و نصب سایبان بر روی کولرها و تنظیم کولرهای گازی در دمای بین 23 تا 25 رامی توان از مهمترین راهکارهای مدیریت مصرف برق توسط مشترکین خانگی ذکر کرد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی با تاکید بر کاهش برق مصرفی ادارات دولتی گفت: ادارات دولتی موظفند در ساعات اوج بار ترجیحاً از ساعت 12 الی 16 برق مصرفی خود را کاهش دهند و با به‌کارگیری کلیه مولدهای برق اضطراری به نحو مطلوب در ساعات اوج بار، از مصرف خود بکاهند.
وی گفت: ادارات ضمن تعویض و تبدیل تمامی لامپهای موجود پرمصرف و نیمه سوخته با لامپهای آل ای دی و پربازده، باید برای کاهش مصرف برق سالن‌های همایش، جلسات و همایش‌ها را قبل از ساعت 11 برگزار کنند.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی اظهار داشت: تاکنون 2100 تفاهم نامه همکاری با مشترکین برق منعقد شده است و مشترکین کشاورزی می‌توانند برای اخذ فرم تفاهم نامه به ادارات برق استان مراجعه نمایند چراکه برق مصرفی مشترکین کشاورزی با خاموش کردن الکتروپمپ ها از ساعت 12 تا 16، به شرط انعقاد تفاهم نامه همکاری، رایگان خواهد بود.
حسن بگلو از پایداری شبکه برق در صورت صرفه جویی و کاهش 10 درصدی مصرف برق خبر داد و با اشاره به آمار مشترکین برق استان در بخش‌های مختلف گفت: در حال حاضر بیش از 1 میلیون و 200 هزار مشترک برق در آذربایجان غربی وجود دارد که از این تعداد، 19 هزار مشترک مربوط به بخش کشاورزی است.


همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar