جماران/ مدیرکل حج و زیارت آذربایجان غربی از افزایش 10 درصدی زائرین خانه خدا از استان خبرداد.
محمد رضا ندیری با تاکید بر اینکه امسال نسبت به سال گذشته 10 درصد افزایش زائر از استان خواهیم داشت تصریح کرد: امسال برای حج تمتع 2هزار و 845 زائر به همراه 104 نفر عوامل کاروان اعم از مدیر، روحانی و عوامل اجرایی اعزام خواهند شد.
وی با اشاره به زمان اعزام زائرین خانه خدا گفت: طبق برنامه اعلام شده پرواز های استان برای اعزام زائرین به حج تمتع از 8 مرداد آغاز و تا 11 مرداد ادامه خواهد داشت.
مدیر کل حج و زیارت آذربایجان غربی بااشاره به اینکه امسال نسبت به سال گذشته 3 کاروان اعزام از استان افزایش یافته است خاطرنشان کرد: تعداد کاروان های اعزامی از استان 21 کاروان خواهد بود که 10 کاروان برای اهل سنت و 11 کاروان برای تشییع در نظر گرفته شده است.
وی در خصوص مقصد پرواز کاروان ها آذربایجان غربی گفت: پرواز های استان از فرودگاه ارومیه به مقصد جده و توسط شرکت های هواپیمایی سعودی انجام خواهد شد.
مدیر کل حج و زیارت آذربایجان غربی در خصوص تامین ارز حجاج نیزافزود: تاکنون هیچ برنامه ای برای تهیه ارز برای زائرین حج تمتع اعلام نشده و بانک مرکزی و سازمان حج و زیارت در حال رایزنی برای ارز زیارتی هستند تا زائرین در تهیه ارز با مشکل مواجه نشوند.
ندیری ادامه داد: مسن ترین زائر امسال استان 96 ساله و کم سن ترین آنها 22 ساله است.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar