ایرنا/ سول مشهدلو، اظهار کرد: در زمان حاضر با همکاری و مساعدت هیات شنا استان زنجان، ورزشکاران سه گانه شهرستان زنجان، هفته ای سه جلسه و فقط در یک لاین از استخرهای زیر پوشش هیات شنا تمرین می کنند که این نیز جوابگو نیست.
وی اظهار کرد: این رشته ورزشی سخت زنجان برای انجام تمرینات منظم و مرتب ورزشکاران تحت پوشش، نیازمند استخر شنا اختصاصی است.
این مسئول خاطرنشان کرد: ورزش های سه گانه زنجان از لحاظ دوچرخه و حامی مالی مناسب نیز در مضیقه است و این هیات در سال 96 با حمایت های اداره کل ورزش و جوانان موفق به تهیه چهار دستگاه دوچرخه شد تا شاید حداقل بخشی از مشکلات تمرینی ورزشکاران این رشته برطرف شود.
مشهدلو، افزود: ورزش سه گانه استان زنجان از سال 90 به مدت قریب پنج سال فعالیت چندان زیادی نداشت اما از سال 95 با تلاش هایی که صورت گرفت، جانی دوباره گرفت.
وی ادامه داد: این رشته ورزشی زنجان در سال 95 در رتبه 24 کشوری قرار داشت اما در سال 96 در رده هفتم قرار گرفت که هیات به خاطر تلاش هایی صورت گرفته از سوی معاون وزیر ورزش و جوانان و فدراسیون ورزش سه گانه، تجلیل شد.
رئیس هیات ورزش سه گانه استان زنجان گفت: در سالهای قبل سال 90، زنجان به عنوان قطب ورزش سه گانه کشور شناخته می شد و امید است در سایه حمایت های مادی و معنوی، این رشته ورزشی زنجان بتواند در جایگاه اصلی قرار گیرد.
مشهدلو با بیان اینکه در سال 96 ورزش سه گانه استان زنجان موفق به کسب پنج کاپ ( 2 کاپ اولی، 2 کاپ دومی و یک کاپ سومی) شد افزود: همچنین یکی از بانوان ورزشکار این رشته در مسابقات کاپ آسیایی جوانان اردن به نشان طلا دست یافت و در رقابت های لیگ بانوان نیز تیم راشد گوهر این استان توانست در بین 15 تیم حاضر به مقام دوم برسد.
وی تصریح کرد: در زمان حاضر این رشته ورزشی زنجان در شهرستانهای زنجان، ابهر و خدابنده فعال است و در شهرستان های خرمدره و طارم نیز هیات ورزش سه گانه شکل گرفته است در مرحله جلب و جذب ورزشکار قرار داریم.
وی، تعداد ورزشکاران تحت پوشش ورزش سه گانه استان زنجان را 60 زن و مرد اعلام کرد و ادامه داد: در استعدادیابی که طی سال های گذشته و با همکاری و مساعدت آموزش و پرورش زنجان شد از میان قریب 600 دانش آموز، 60 نفر برگزیده شدند اما به دلیل نبود استخر شنا از فعالیت در این رشته بازماندند.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar