فارس/ مدیر جهاد کشاورزی کهگیلویه گفت: 40 طرح کشاورزی در قالب ایجادی، توسعه و سرمایه در گردش جهت دریافت تسهیلات اشتغالزایی به بانک‌های عامل معرفی شده است.
سید عمران تقوی امروز در کهگیلویه از معرفی 40 طرح کشاورزی برای جذب تسهیلات اشتغالزایی خبر داد.
مدیر جهاد کشاورزی کهگیلویه تصریح کرد:طرح‌های صنعتی و نیمه صنعتی ایجادی،توسعه و تأمین سرمایه در گردش بوده که برای طرح‌های راکد بیش از 100 میلیارد ریال از اعتبارات تسهیلات اشتغالزایی تصویب و به بانک‌های عامل معرفی شده است.
وی، گفت:در صورت جذب نهایی این تسهیلات ۱۱۰ شغل جدید در شهرستان ایجاد خواهد شد.
تقوی، بیان کرد: جهاد کشاورزی به منظور اطلاع رسانی به متقاضیان واجد شرایط کلاس‌های توجیهی برای بیش از ۵۰ نفر از کارشناسان و ناظران پهنه‌های مختلف و مسؤلان و کارشناسان مراکز خدمات جهاد کشاورزی برگزار و موارد لازم در قالب دستورالعمل توجیهی برای بخشداران و دهیاران شهرستان شده است.
وی، گفت:این تسهیلات در قالب تسهیلات اشتغالزایی روستایی و عشایری(برای روستائیان بیکار)،تسهیلات فراگیر برای همه متقاضیان شهری و روستایی متقاضی ایجاد طرح و همچنین تسهیلات سرمایه در گردش برای طرح‌های راکد است که کارمزد آنها به ترتیب 6 درصد، 18 درصد و 10 درصد است.
تقوی همچنین نوع فعالیت‌ها را در زمینه دامپروری شامل صنعتی،نیمه صنعتی و طرح‌های سنتی دام‌های سبک و سنگین با شرایط خاص،باغبانی در زمینه احداث و راه‌اندازی گلخانه،گیاهان داروئی و نهالستان،صنایع تبدیلی و تکمیلی با توجیه اقتصادی برای شهرستان عنوان کرد.
این مسؤول بیان کرد:متقاضیان علاوه بر دریافت پروانه فعالیت از سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی بایستی فاقد بدهی بانکی بوده و قادر به تأمین آورده بانکی به میزان ۲۵درصد مبلغ تسهیلات و تأمین وثیقه متناسب با مبلغ تسهیلات خود باشند.
مدیر جهاد کشاورزی کهگیلویه با بیان اینکه آمادگی لازم جهت همکاری با همه متقاضیان واجد شرایط را داریم، ادامه داد:مبلغ تسهیلات بر اساس طرح توجیهی و برآورد کارشناسان مربوطه انجام می‌شود.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar