آخرین خبر/ همدان بعد از آذربایجان غربی و شرقی سومین استان مصرف‌کننده سیگار شناخته شده و اولین عامل مرگ و میر در استان است | یکی از بهترین اقدامات بهداشت استقرار روانشناسان بالینی در مراکز بهداشتی بوده که در این حوزه بسته آموزشی و غربالگری تعریف شده است | در حال حاضر مرکز بهداشت استان به سه نوع بیماری سرطان خدمات رایگان ارائه می‌دهد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: همدان بعد از آذربایجان غربی و شرقی سومین استان مصرف‌کننده سیگار شناخته شده و اولین عامل مرگ و میر در استان است.
جلال الدین امیری در جمع خبرنگاران به مناسبت هفته مبارزه با موادمخدر اظهار داشت: امروزه مشکل و معضل جامعه، گرایش به سمت مواد مخدر و آن هم از مواد سنتی به سمت صنعتی است.

وی با اشاره به اینکه گرایش بانوان به مصرف مواد مخدر افزایش یافته است، گفت: متاسفانه سن اعتیاد نیز کاهش یافته است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه زنان هسته خانواده هستند و باید با اقدامات پیشگیرانه مانع از گرایش آنها به اعتیاد شویم، افزود: یکی از بهترین اقدامات بهداشت استقرار روانشناسان بالینی در مراکز بهداشتی بوده که در این حوزه بسته آموزشی و غربالگری تعریف شده است.
وی از وجود سه مرکز DIC زیر نظر مرکز بهداشت استان خبر داد و گفت: اقدامات خوبی در این مراکز انجام می‌شود، در جامعه‌ای که زندگی می‌کنیم افرادی آسیب‌دیده‌ و بیمار هستند که نیاز به حمایت دارند.
وی با اهمیت به اجرای قانون در راستای مبارزه با مواد مخدر، افزود: با اقدامات صورت گرفته اکنون همدان جزو سه استانی بوده که قلیان را از مراکز مسقف حذف کرده است.
معاون بهداشتی دانشگاه با تاکید به اینکه برای ادامه روند به حمایت رسانه‌ها نیاز داریم، خواستار توجه به این موضوع شد.
وی به اجرای طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت اشاره کرد و افزود: خوشبختانه با استقرار دولت یازدهم در سال 92 ، عنایت ویژه‌ای به حوزه بهداشت و درمان شد.
دکتر امیری با بیان اینکه برخی از اقدامات در حوزه بهداشت در حد یک خواب بود اما با اجرای طرح تحول نظام واقعاً محقق شد، خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح واکسن پنتاوالان به برنامه واکسن کشوری اضافه شد چیزی که قبلاً مورد توجه قرار نگرفته بود.
وی به معنی‌دار شدن دفترچه‌های روستایی با اجرای طرح تحول نظام سلامت اشاره کرد و افزود: همدان جزو استان‌های نخست در حوزه خدمات دندانپزشکی است.
معاون بهداشتی دانشگاه با بیان اینکه 900 هزار مورد وارنیش فلوراید‌تراپی برای دانش‌آموزان استان انجام شده که با پوشش صد درصدی مواجه شدیم، افزود: اکنون در مراکز بهداشتی ارائه خدمات از گروه سنی خاص به تمام گروه سنی تسری یافته است.
وی تاکید کرد: قبلا بهداشت را مرکزی برای ارائه خدمات به زنان می‌شناختند اما با تشکیل مراکز جامع سلامت برای هر جمعیتی در شهر خدمات تعریف شده است.
دکتر امیری از پوشش 95 درصدی جمعیت استان در سامانه سیب خبر داد و با بیان اینکه تاکنون 72 درصد جمعیت خدمات دریافت کرده‌اند، افزود: در حال حاضر مرکز بهداشت استان به سه نوع بیماری سرطان خدمات رایگان ارائه می‌دهد.
وی با اشاره به حضور پزشک در تمام مراکز جامع سلامت در راستای ارائه خدمات، در ادامه با اشاره به اقدامات عمرانی صورت گرفته با اجرای طرح تحول نظام سلامت، گفت: در این راستا ابتدا در قالب یک تفاهمنامه اولیه 270 پروژه بهداشتی تعریف شد.
معاون بهداشتی دانشگاه با اشاره به خریداری 22 قطعه زمین و افزایش تعداد پروژه‌ها به 317 مورد، افزود: تاکنون 230 پروژه بهداشتی اجرایی شده که تا پایان تابستان 54 مورد نیز اجرایی می‌شود.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar