باشگاه خبرنگاران/استاندار چهارمحال و بختیاری از عملکرد نامطلوب مدیران دستگاه‌های اجرایی در خصوص جذب تسهیلات اشتغالزایی روستایی انتقاد کرد
اقبال عباسی در نشست شورای ادارای چهارمحال و بختیاری که با حضور سید ابوالفضل رضوی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری در شهرکرد برگزار شد از عملکرد نامطلوب مدیران کل دستگاه‌های اجرایی در خصوص جذب تسهیلات اشتغالزایی روستایی انتقاد کرد.
وی گفت: از مجموع ۳ هزار و ۶۰ میلیارد ریال سهم این استان از تسهیلات ارزان قیمت اشتغالزایی روستایی کشور با کارمزد ۶ درصد، تنها ۲۶۰ میلیارد ریال آن جذب شده است.
عباسی با بیان اینکه برخی از استان‌های کشور که همزمان با چهارمحال و بختیاری پرداخت تسهیلات اشتغالزایی روستایی را آغاز کرده اند، جذب بیشتری داشته اند افزود: مدیران مرتبط با جذب اشتغال روستایی استان باید قصور خود را در این زمینه بپذیرند.
وی اضافه کرد: چهارمحال و بختیاری در پرداخت تسهیلات اشتغال فراگیر با سود ۱۸ درصد استان سوم کشور و در پرداخت وام اشتغالزایی روستایی جزو استان‌های آخر شد.
عباسی ادامه داد: ۷ مدیرکل و ۴ مدیرعامل بانک‌های عامل این استان تنها ۲ ماه فرصت دارند تا عوامل مختلف عقب ماندن چهارمحال و بختیاری در جذب تسهیلات ارزان قیمت اشتغالزایی روستایی با کارمزد ۶ درصد را بررسی و نسبت به جذب آن اقدام کنند.
وی با بیان اینکه بانک‌های عامل استان نباید طرح‌های مصوب در کمیته فنی را به بهانه بررسی مجدد معطل کنند گفت: بانک‌هایی که با کمبود نیرو و شعبه مواجه هستند باید هر چه سریع‌تر نسبت به رفع مشکل اقدام نمایند.
عباسی افزود: فرمانداران شهرستان‌های ۹ گانه استان نیز به منظور جذب سهم تسهیلات ارزان قیمت اشتغالزایی روستایی با کارمزد ۶ درصد اقدامات لازم را انجام دهند.
وی اضافه کرد: جذب تسهیلات بافت‌های فرسوده شهری در اولویت برنامه کاری مدیران کل دستگاه‌های اجرایی حوزه شهرسازی چهارمحال و بختیاری قرار گیرد.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar