فارس/ مدیرکل محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد گفت: حکم متخلفی که برای شکار وارد پارک ملی دنا شده بود توسط دستگاه قضایی صادر شد.
محسن جعفری‌نژاد با اشاره به اینکه متخلفی که به قصد شکار وارد منطقه حفاظت شده و پارک ملی دنا شده بود به مصادره اسلحه و جزای نقدی محکوم شد، گفت: در کمتر از یک سال با همکاری دستگاه قضا رای قطعی متخلفی که به قصد شکار وارد پارک ملی دنا شده بود صادر شد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان افزود: اواسط سال گذشته مامورین یگان حفاظت محیط زیست شهرستان دنا حین دوربین کشی و کنترل منطقه متوجه حضور متخلفی می‌شوند که با تجهیزات کامل به قصد شکار وارد منطقه حفاظت و پارک ملی دنا شده بود.
جعفری‌نژاد افزود: مامورین یگان حفاظت محیط زیست پارک ملی دنا با هوشیاری کامل موفق می‌شوند این متخلف با سابقه شکار را قبل از هرگونه اقدامی دستگیر کنند.
وی افزود: به منظور اعمال قانون، متخلف به همراه آلات مکشوفه از جمله یک قبضه سلاح ساچمه زنی دولول غیر مجاز به مراجع قضایی شهرستان دنا معرفی می‌شود.
این مقام مسئول ضمن تقدیر و تشکر ویژه از همکاری خوب مراجع قضایی شهرستان و شعبه 101 دادگاه کیفری 2 این شهرستان افزود: متخلف به یک میلیون و پانصد هزار ریال جزای نقدی بخاطر شروع به شکار، بنا به حمل سلاح غیرمجاز ضمن مصادره اسلحه به نفع دولت( وزارت دفاع وپشتیبانی نیروهای مسلح) به 10 میلیون ریال جزای نقدی دیگر محکوم شد.
این مقام مسئول به واخواهی حکم صادره، بطرفیت متخلف اشاره کرد و گفت: با اعتراض متهم پرونده به شعبه چهارم دادگاه تجدیدنظر استان ارجاع می‌شود که قضات شعب این دادگاه، پس از بررسی اعتراض متخلف، ضمن رد آن عینا" رای اولیه را بدون کم و کاستی تائید می‌کند که منجر به صدور رای قطعی این پرونده می‌شود.
بیش از 11 درصد مساحت کهگیلویه و بویراحمد را مناطق حفاظت شده و پارک ملی تشکیل می‌دهند که مهمترین زیستگاه در حوزه جنوب غرب کشورمحسوب می شود و پوشش غالب آن جنگل بلوط است.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar