خانه ملت/ سیدحسن حسینی‌شاهرودی با اشاره به خروجی جلسات غیرعلنی مجلس طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه جاری گفت: برگزاری نشست‌های غیرعلنی برای تعامل میان دولت و مجلس است و اینکه نمایندگان از سیاست‌های دولت مطلع شده و دولت هم بداند اقداماتش مورد رصد وکلای ملت است.
نایب رئیس اول کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: نمایندگان در شرایط کنونی در این جلسات خطاها و اشتباهات دولت را گوشزد می‌کنند، در جلسه غیرعلنی نگاه‌ها بیشتر تعاملی است تا اینکه بخواهیم قانونی را مصوب کنیم.
نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هفته گذشته بحث طرح 24 ماده‌ای برای برون رفت از مشکلات اقتصادی در جلسه غیرعلنی همراه با اظهارات مخالفان و موافقان مطرح شد، اکثریت قاطع مجلس براین باور بودند که تمامی موارد این طرح به صورت قانونی اکنون در اختیار دولت قرار دارد و جزو وظایف ذاتی آن است.
وی بیان کرد: فراتر از این موضوع هم اجازه مقام معظم رهبری به سران قواست تا در شورای عالی در این مقطع خاص تصمیمات مهمی بگیرند پس بالاترین اختیارات اکنون به دولت اعطا شده تا هر اقدامی اساسی یا غیراساسی و زیرساختی یا شکلی در حوزه اقتصادی برای رفع مشکلات انجام دهد.
حسینی‌شاهرودی افزود: لذا ضرورتی ندارد تا تکالیفی را براساس چند بند به دولت دهیم که ممکن است در توانش نباشد یا اینکه اراده ای برای اجرای آن نداشته باشد حتی بخواهد در شرایط متفاوت آرایش خود را تغییر دهد.
نایب رئیس اول کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: دست دولت باید در اجرای قوانین باز باشد و ما نمایندگان مجلس هم ضمن انجام نظارت بر عملکرد دولت، انتقادات و تذکرات خود را برای پیشبرد اهداف ملی و خواسته‌های مردم انجام دهیم.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar