فارس/ رئیس شورای اسلامی شهر قزوین گفت: 50 درصد هزینه‌های اجرای طرح تراموا توسط دولت پرداخت می‌شود.
حکمت‌الله داوودی ظهر امروز در جلسه شورای اسلامی شهر قزوین که در تالار اجتماعات این شورا برگزار شد، با بیان اینکه اسناد بالادستی و طرح جامع شهر قزوین در وزارت کشور به تصویب رسیده است، اظهار کرد: براساس همین تصویب اجرای طرح تراموا در دستور کار مسوولان شهری قزوین قرار گرفته است.
وی بیان کرد: 50 درصد هزینه‌های اجرای طرح تراموا توسط دولت پرداخت می‌شود و این فرصت خوبی است و باید مسوولان در راه‌اندازی آن تلاش کنند تا طرح با موفقیت عملیاتی شود.
رئیس شورای اسلامی شهر قزوین خاطرنشان کرد: مطالعات انجام شده در مجموعه شهری، طرح جامع ترافیک، بازآفرینی محله راه آهن موجب شده که قزوین به عنوان پایلوت طرح توسعه مبتنی بر حمل و نقل عمومی انتخاب شود.
داوودی ابراز کرد: اجرای تراموا طرح مشترکی بین دولت و شهرداری است و تاکنون نیز چند جلسه کارشناسی برگزار شده و بعد از جمع‌بندی نظرات مقرر بر این شد که با شرکت چینی که سوابق خوبی در افتتاح پروژه‌های حضور دارد، تفاهم‌نامه‌ای امضا شود.
این مسوول بیان کرد: تراموا حد فاصل بین میدان مینودر تا نسیم شمال به مساحت 7.5 کیلومتر است که در راستای عملیاتی شدن آن با شرکت چینی تفاهم‌نامه‌ای امضا شده است.
رئیس شورای اسلامی شهر قزوین اظهار کرد: مقرر شد طی جلسه‌ای مشاوران اجرای طرح تراموا در شورا نحوه و چگونگی طرح را برای اعضا تشریح کنند تا آنها در روند اجرای کار قرار گیرند.
وی یادآور شد: اساسنامه سازمان قطار شهری قزوین و حومه به موجب ماده 84 قانون شهرداری و بند 15 ماده 71 قانون تشکیلات، وظایف و اختیارات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مصوب، تاسیس و تایید می‌شود.
داوودی بیان کرد: وظایف و اختیارات سازمان نیز انجام هر نوع عملیات مطالعاتی و ساختمانی ضروری، خرید وسایل و ماشین‌آلات مورد نیاز، خرید و اجاره و تملک اراضی، املاک و همچنین پرداخت خسارت به مالکین املاک مورد نیاز با رعایت قوانین و مقررات است.
رئیس شورای اسلامی شهر قزوین اظهار کرد: هدف از تشکیل سازمان یاد شده طراحی، احداث، بهره‌برداری و توسعه کمی و کیفی شبکه قطار شهری قزوین و حومه است.
وی بیان کرد: باید این اساسنامه در شورای اسلامی شهر قزوین به تصویب برسد تا بتوانیم پیگیری‌های لازم را در راه‌اندازی تراموا انجام دهیم.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar