تسنیم/ نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به پیشنهاد مجلس پایان سال مالی از تیرماه به شهریورماه تصویب و به تشخیص مصحلت ارسال شد گفت: مدیران خراسان جنوبی که نمی‌توانند در جذب اعتبار موفق باشند عوض شوند.
حجت‌الاسلام محمدباقر عبادی در گفت‌وگو با خبرنگاران در بیرجند اظهار داشت: در زمینه طرح آبخیزداری با کمک منابع طبیعی خراسان جنوبی طرحی با پیگیری‌های بنده تهیه و این طرح به رئیس مجلس شورای اسلامی داده شد تا نزد مقام معظم رهبری برده شود.
وی بیان کرد: در این طرح تلاش کردیم آبخیزداری و قنات‌ها احیا شود که مقام معظم رهبری اجازه دادند 500 دلار از محل صندوق توسعه برای طرح‌های آبخیزداری کشور برداشته شود.
نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: مطرح شد که سهم خراسان جنوبی در گام اول 20 میلیارد تومان باشد اما با اعتراضات برخی نمایندگان همراه بود و این مبلغ به 15 میلیارد تومان رسید.
عبادی افزود: با توجه به کاهش اعتبار خراسان جنوبی در دیدار رئیس مجلس شورای اسلامی گفتیم این طرح از استان ما ارائه شده و باید به آن بیشتر توجه شود و در دیدار با نوبخت هم این مطرح شد اما فعلاً برای استان خراسان جنوبی 15 میلیارد تومان مصوب شده اما گفته شد هرچه پروژه در استان احیا شود هم در بخش آب و هم در بخش خاک، به همان میزان اعتبار تعلیق خواهد گرفت و محدودیتی وجود ندارد.
وی اظهار داشت: یکی از مواردی که در آخرین جلسه شورای اداری خراسان جنوبی مطرح شد جذب کم اعتبارات بود و اگر مدیری در زمینه جذب نمی‌تواند در استان موفق باشد بدون تعارف جابه‌جا و تعویض شود.
رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی گفت: یکی از نکاتی که در مجلس نوشته و امضا شده این است که سال مالی از تیرماه به شهریورماه منتقل شود چون عدم تخصیص‌ها و عدم جذب نه تنها در خراسان جنوبی بلکه در دیگر استان‌ها هم وجود دارد و این مصوبه در مجلس تصویب و به مجمع تشخیص مصلحت رفته است انتظار می‌رود مجلس شورای اسلامی هم با این موضوع موافقت کند تا این تعویض تیرماه تا شهریور فرصتی برای جذب اعتبار باشد.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar