آخرین خبر/ نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: مبارزه با علت ها راه حل کاهش قاچاق کالاو ارز است.
آیت الله عبادی در دیدار با اعضای شورای هماهنگی مبارزه با کالای قاچاق و ارز استان افزود:باید در مرزها و گمرک‌ها با علت‌ها درست مبارزه کرد و از سوی دیگر در حوزه اطلاع رسانی نیز همه رسانه‌های ملی، فضای مجازی و رسانه‌های مکتوب در بهترین و حساس‌ترین لحظات شبانه روز حتما به این مسأله ورود پیدا کنند که سرنوشت مردم به این‌ گره خورده است.
وی با بیان اینکه باید برای مبارزه با قاچاق کالا و ارز یک حرکت جمعی باشد افزود: اگر در کشور به صورت جمعی برای مبارزه با کالای قاچاق و ارز عمل می‌شد شرایط اینگونه نبود .
آیت الله عبادی اطلاع رسانی و آگاه کردن مردم را از خطرات ناشی از قاچاق کالا و ارز مهم دانست و گفت: اگر آگاهی‌های لازم را به مردم داده بودیم اکنون قاچاق کالا در میان مردم قبح زیادی پیدا می‌کرد.
وی همچنین به مبارزه دشمن با پایه‌های ایمان در جمهوری اسلامی اشاره کرد و افزود: نداشتن ایمان کافی از یک طرف و تفهیم نشدن خطرات و آسیب های قاچاق کالا همواره به منافع ملی کشور ضربه می زند.
آیت الله عبادی با بیان اینکه قاچاق کالا و ارز به ضرر همه است گفت: چنانچه همه پای کار آمدیم مسأله حل می شود در غیر این صورت نتیجه‌ای نخواهیم گرفت.
دبیر ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان هم در این دیدار از معدوم کردن 14 تن کالای قاچاق از ابتدای امسال در استان خبر داد و گفت: از ابتدای امسال،لوازم آرایشی بهداشتی ،آشامیدنی و البسه دسته دوم بیشترین کالاهای قاچاق به خراسان جنوبی بوده است.
سال گذشته نیز بالغ بر 9 میلیارد تومان کالای قاچاق در استان کشف شده است که در اختیار دستگاههای مربوط قرار گرفته است.
حسنی مقدم با بیان اینکه خراسان جنوبی یک مسیر عبور برای ورود کالای قاچاق است گفت: 80تا 90درصد کالای قاچاق از سمت مرزهای شرقی و غربی کشور وارد می شود.
وی ببشترین کشفیات کالای قاچاق به استان را در ایستگاه های ورودی شهرها دانست و گفت: خوشبختانه قاچاق کالا در بخش عرضه در استان، 10 درصد است که در زمینه لوازم دخانی، آرایشی و بهداشتی به صفر رسیده است.
دبیرستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان افزود: خوشبختانه در خراسان جنوبی کشف سوخت قاچاق به 70 تا 80 لیتر در ماه رسیده است.
حسنی مقدم گفت: وجود تقاضا برای کالای قاچاق،ناهمسانی قیمت کالا، ضعف صنعت و تولید کالای داخلی، بیکاری جوانان، سودآور بودن کالای قاچاق و محرومیت های شهرستان های محروم از عمده ترین دلایل قاچاق کالاست.
آینه دار، دبیر کمیته فرهنگی و تبلیغات مبارزه با کالای قاچاق و ارز استان نیز گفت: در سال گذشته رسانه ملی با پخش 15برنامه تولیدی رادیویی، 13برنامه تلویزیونی،107 دقیقه خبر،104 دقیقه خبر رادیویی و 130 خبر مکتوب در حوزه فرهنگی مبارزه با قاچاق کالا فعالیت داشته است.
وی با بیان اینکه در نظرسنجی های صدا و سیما 78درصد مردم به استفاده نکردن از کالای قاچاق و حمایت از کالای ایرانی رأی داده اند گفت: در سال جاری علی رغم بی مهری ها و حمایت نشدن های رسانه ملی ،این حوزه در فعالیتهای مبارزه با قاچاق کالا پرچم دار بوده است.
آینه دار افزود:رسانه ملی به کار خودش درست عمل کرده است و اگر مورد حمایت مادی و معنوی بیشتری در استان قرار بگیرد می تواند در این بحث بیشتر و بهتر فعالیت داشته باشد.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar