فارس/ خبر تلف شدن دام‌های روستای «چنگ الماس» طی روزهای اخیر حواشی بسیاری داشت و اظهارات مسؤولان نشان می‌دهد این حادثه ناشی از اختلافات بین دو روستا بوده است.
روز جمعه در حالی که چوپان همانند روزهای گذشته دام‌ها را به آبشخور می‌برد؛ خبر از حادثه پیش‌روی خود نداشت؛ حادثه‌ای که یک ساعت بعد موجب شد دام‌های گله یکی از پس از دیگری تلف شده و این بار چوپان گله دست خالی و بدون گوسفندان به روستا بازگردد.
موضوع که در دست بررسی قرار می‌گیرد؛ شواهد و قرائن نشان می‌دهد سم عامل مرگ دام‌های این روستا بوده است.
*علت حادثه در دست بررسی است
فرماندار شهرستان ابهر در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: روز جمعه تعدادی از گوسفندان یکی از روستاهای شهرستان ابهر تلف شد.
وی با اشاره به اینکه این حادثه در روستای «چنگ الماس» اتفاق افتاده است؛ بیان کرد: در این اتفاق 230 راس گوسفند تلف شده است.
علی حیدری با اشاره به اینکه نمونه‌برداری توسط دامپزشکی انجام شده است؛ بیان کرد: موضوع و علت دقیق این حادثه در دست بررسی بوده و هنوز نمی‌توان نظر قطعی در مورد آن داد.
فرماندار شهرستان ابهر با بیان اینکه خسارت وارده به روستائیان «چنگ الماس» 300 میلیون تومان برآورد شده است؛ اضافه کرد: این دام‌ها متعلق به همه روستائیان بوده و روستائیان در این حادثه متحمل خسارت شده‌اند.
*تلف شدن دام‌ها تنها یک ساعت پس از آب سمی
مدیرکل دامپزشکی استان زنجان با اشاره به اینکه همکاران ما بررسی کرده و موضوع مسمومیت دام‌ها با سم است؛ گفت: این مسمومیت ناشی از مصرف سموم شیمیایی بوده است.
محمدباقر حاج کاظمی با بیان اینکه نوع سم چندان اهمیتی ندارد؛ تصریح کرد: از لحظه شرب آب مسموم تا تلف شدن دام‌ها یک ساعت طول کشیده است.
وی با رد مرگ دام‌های روستای «چنگ الماس» به دلیل شیوع خاصی از بیماری دام عنوان کرد: هیچ بیماری دامی وجود ندارد که به این سرعت بر بدن دام تاثیر گذاشته و موجب مرگ آنها شود.
مدیرکل دامپزشکی استان زنجان با اشاره به اینکه تنوع سموم بسیار بالا است؛ تاکید کرد: نمونه‌برداری از دام‌ها انجام شده و به تهران ارسال شده است.
حاج کاظمی با اشاره به اینکه بالغ بر 200 دام در این حادثه تلف شده‌اند؛ ادامه داد: 15 رأس گاو نیز در این اتفاق تلف شدند.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar