خبرگزاری صدا و سیما/ کاهش دما، امروز و فردا ادامه خواهد داشت و بعد از آن روند افزایش دما تا چهارشنبه و پنجشنبه رخ می‌دهد.
محمد اصغری افزود : در شمال بارندگی ها آغاز شده و در لاهیجان و چالوس هم بارندگی گزارش شده است و اوج بارندگی های امروز و فردا را طی 24 ساعت آینده در گیلان و مازندران خواهیم داشت و به همین ترتیب با تاخیر و به صورت ضعیف تر در گلستان و شمال اردبیل، شمال آذربایجان شرقی باید منتظر بارش باشیم.
وی ادامه داد : در شمال خراسان شمالی نیز به شکل پراکنده منتظر بارندگی هستیم.
کارشناس هواشناسی گفت : تهرانی ها روز گذشته دمای 41 درجه را تجربه کردند و نوسان دما در کل کشور بجز استانهای سواحل شمالی رو به افزایش است.
وی افزود: در شرق کشور وزش باد همچنان ادامه دارد و در بخش هایی از شمال سیستان و بلوچستان و جنوب خراسان جنوبی و بخش هایی از کرمان و یزد این پدیده حاکم است که اوج آن را در زابل مشاهده خواهیم کرد.
اصغری گفت: در جنوب شرق کشورمان نیز اعم از هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان باید منتظر وقوع رگبار و رعد و برق باشیم و آب های دریای عمان و تنگه هرمز نیز مواج و متلاطم خواهد بود.
وی با بیان اینکه هوای بوشهر شرجی است ، افزود : خوزستان، کردستان، ایلام و نوارهای مرزی از کانون های گرد و خاک فعال است و در شمال اصفهان و چهارمحال و بختیاری وزش باد و گرد و خاک را خواهیم داشت و در استان مرکزی، قم و جنوب تهران و سمنان هوا غبارآلود خواهد بود.
کاشناس هواشناسی گفت : برای شمال غرب کشور به ویژه در بخش های شمالی افزایش ابر و وزش باد را خواهیم داشت که آخر هفته و اوایل هفته آینده هوای شمال دوباره بارانی خواهد بود.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar