ایرنا/ رئیس اتحادیه نانوایان شهرستان قشم گفت: از آن جا که قیمت نان از سال 1393 افزایش نیافته است، نانوایی ها در قشم برای جبران ضرر و زیان خود، وزن نان را کاهش دادند.
محمد رجب زاده روز یکشنبه در شورای آرد و نان شهرستان قشم افزود: در بررسی ها و بازدیدهای به عمل آمده، کم فروشی در نانوایی ها مشاهده می شود که البته دلیل عمده این مساله ثابت ماندن قیمت نان در زمان طولانی است.
وی با اشاره به اینکه قیمت نان 120 گرمی، 2 هزار ریال است، ادامه داد: هم اکنون در برخی از نانوایی وزن نان به 60 تا 80گرم رسیده که با قیمت یک هزار و 500 ریال نیز عرضه می شود.
رئیس اتحادیه نانوایان شهرستان قشم تصریح کرد: چند نرخی و چند وزنی بودن نان پدیده ای است تا نانوایان بتوانند افزایش نیافتن قیمت نان با وجود افزایش مواد اولیه و ملزومات پخت نان را جبران کند.
وی به افزایش شدید قیمت مواد اولیه اشاره کرد و ابراز داشت: مواد اولیه چون بهبود دهنده ها، روغن و شکر و هزینه حمل آرد افزایش یافته در حالی که قیمت نهایی نان ثابت مانده است.
رجب زاده ادامه داد: خرید و فروش مجوزهای نانوایی ها نیز به صورت غیر قانونی انجام می شود چون این فعالیت در حال حاضر توجیه اقتصادی ندارد.
رئیس اتحادیه نانوایان شهرستان قشم اذعان داشت: در حال حاضر از استان های دیگر نان وارد شهرستان می شود که باعث گلایه نانوایان است چرا که آنان می توانند نان مورد نیاز شهرستان را تامین کنند.
در شهرستان قشم 86 واحد نانوایی وجود دارد که 26 واحد آن در شهر قشم، 7 واحد در درگهان و بقیه در سایر بخش ها واقع هستند.
این شهرستان شامل جزیره های قشم، هرمز، هنگام و لارک با حدود 150 هزار نفر جمعیت در جنوب استان هرمزگان واقع است.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar