ایرنا/رئیس اتاق اصناف استان کرمان گفت: صاحبان 290 واحد صنفی این استان طی سال جاری درخواست تعطیلی واحد خود را به اتحادیه های مربوطه اعلام کرده اند.
یوسف جعفری روز یکشنبه در نشست گفت و گو و هم اندیشی وضعیت بازار استان کرمان افزود: 2 هزار و 382 پروانه واحد صنفی از ابتدای سال 95 تاکنون باطل شده است.
وی اظهار داشت: اصناف همواره پشتیبان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بوده و هستند و البته در برخی موارد مورد بی مهری هایی نیز قرار گرفته اند و در شرایط کنونی نیز بیشترین مشکل با توجه به رکورد موجود بر اصناف وارد می شود.
رئیس اتاق اصناف استان کرمان بیان کرد: برای کنترل بازار باید روسای اتحادیه ها از نرخ مصوب رضایت داشته باشند تا به عنوان متولی بتوانند از این نرخ دفاع کنند.
وی عنوان کرد: دستورالعمل های صادره باید در سطح کشور به صورت همزمان اجرایی شود تا در شهرستان ها نیز بتوان این نرخ ها را اجرایی کرد.
جعفری با اشاره به ثابت ماندن نرخ نان طی چهار سال گذشته گفت: این در حالی است که نرخ کارگر و سایر بخش ها افزایش چندین برابری داشته و این موضوع نشان می دهد که تعیین نرخ نان یک موضوع مهم است.
رئیس اتاق اصناف استان کرمان با اشاره به اینکه فروشگاه های زنجیره ای و بزرگ واحدهای کوچک را به ورشکستگی رسانده است گفت: مشکلات مالیاتی، تداخل صنفی با داروخانه ها، برداشته شدن حریم صنفی و غیره از جمله مشکلات موجود اصناف در این استان است.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar