برنا/ خبر دستگیری یک مدیر کل و سه تن از کارمندان اداره کل محیط زیست ایلام به دلیل اختلاس در حالی در رسانه ها منتشر شده است که خبرها حاکی از این است که تنها اتهام این افراد اختلاس نیست. گویا آتش زدن تعمدی جنگل ها نیز از اتهامات وارده بر آن ها است که البته پرونده در دادستانی در حال بررسی است.
سیده فاطمه ذوالقدر -عضو فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی- در گفت و گو با برنا در خصوص این پرونده گفت: « مجلس در خصوص جزئیات دقیق این پرونده قرار ندارد اما گویا دادستانی حکم جلب آنان را صادر کرده است. به دلیلی حساسیت موضوع، پرونده باید به جد رسیدگی شود. در چنین شرایطی که مسائل محیط زیستی در شرایط حساسی وجود دارد، محیط زیست و علی الخصوص جنگل نباید در معرض این چنین آسیب هایی باشد.»
وی افزود: « این پرونده باید پیگیری شود و جزئیاتش باید برای جامعه شفاف سازی شود. هنوز چیزی اثبات نشده و شنیده ها در حد خبر است اما به دلیل حساسیت موضوع خواهان بررسی هر چه بیشتر آن برای تایید یا تکذیب آن و شفاف سازی تمام ابعاد پرونده برای مردم هستیم. اگر این داستان صحت داشته باشد واقعا فاجعه است.»
عضو فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی در خصوص تدابیر امنیتی که برای چنین محیط هایی در نظر گرفته شده است گفت: « قطعا برای حفاظت از جنگل ها تدابیری در نظر گرفته شده است اما فردی بخواهد می تواند از راه های مختلف اقدام به سواستفاده نماید.»همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar