تسنیم/رئیس بسیج سازندگی سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر با اشاره اجرای طرح‌های محرومیت‌زدایی در روستاها و مناطق کم‌برخوردار استان گفت: بر اساس برنامه‌ریزی امسال بیش از ۱۴۰ طرح محرومیت‌زدایی در نقاط مختلف استان به ویژه در روستاها اجرا می‌شود.
سپاه پاسداران در عرصه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، دفاعی، زیربنایی و سازندگی نقش مهم و قابل توجهی دارد که در این راستا بسیج سازندگی استان بوشهر در عرصه محرومیت‌زدایی قدم‌های مهم و موثری برداشته است.
سازندگی و محرومیت‌زدایی در روستاها و مناطق محروم و مرزی از جمله برنامه‌ها و اولویت‌های بسیج سازندگی سپاه پاسداران است که در این راستا مردمی کردن اقتصاد و تلاش برای بهبود ارتقا تولید در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی در اولویت برنامه‌های این نهاد مردمی است.
گسترش،‌ تقویت و توسعه اردوهای جهادی و هجرت سازندگی از دیگر سیاست‌های بسیج سازندگی است که به گفته رئیس سازمان بسیج سازندگی استان بوشهر تابستان گروه جهادی به مناطق محروم استان بوشهر اعزام شدند.
اجرای طرح‌های محرومیت‌زدایی در نقاط روستایی استان بوشهر
سرهنگ ذوالفقار عباسی‌فر با اشاره به اجرای طرح‌های محرومیت‌زدایی در نقاط روستایی استان بوشهر اظهار داشت: یکی از برنامه‌های مهم این نهاد سازندگی و رفع محرومیت در نقاط روستایی و کم‌‌برخوردار است.
رئیس سازمان بسیج سازندگی استان بوشهر با اشاره به ساخت مسکن ویژه مددجویان روستایی استان بوشهر خاطرنشان کرد: سال قبل 259 مسکن روستایی ویژه مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوشهر با تلاش بسیج سازندگی استان ساخته و تحویل شد.
60 پروژه محرومیت‌زدایی در نقاط محروم اجرا شد
وی با اشاره به اجرای پروژه‌های محرومیت‌‌زدایی در نقاط روستایی استان بیان کرد: سال قبل علاوه بر ساخت مسکن ویژه نیازمندان، 60 پروژه محرومیت‌زدایی در نقاط محروم استان به ویژه در روستاها ساخته و تحویل شد.
عباسی‌‌فر تصریح کرد: سال قبل سالن‌های ورزشی، فضاهای آموزشی، درمانی، مسجد، حسینیه، طرح راهسازی، پروژه‌های عمران روستایی و دیگر طرح‌هایی که در اولویت مردم بود ساخته و تحویل شد.
اجرای طرح محرومیت‌زدایی در روستاهای استان بوشهر
رئیس بسیج سازندگی استان بوشهر به برنامه امسال اشاره کرد و افزود: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده امسال بیش از 140 طرح محرومیت‌زدایی در روستاهای استان بوشهر بر اساس مطالبات مردم اجرایی و تکمیل می‌شود.
وی از اعزام گروه‌های جهادی به نقاط محروم استان بوشهر خبر داد و خاطرنشان کرد: سال قبل 20 هزار نفر در قالب اردوهای جهادی با اعزام به نقاط گوناگون محروم در عرصه‌های مختلف به مردم خدمات‌رسانی کردند.
رئیس بسیج سازندگی استان بوشهر ایجاد کارگاه‌های اقتصاد مقاومتی را از دیگر برنامه‌ها دانست و بیان کرد: سال قبل تسهیلات کم بهره برای ایجاد کارگاه‌های مختلف تولیدی در قالب برنامه اقتصاد مقاومتی پرداخت شد.
ترویج فرهنگ کار و تلاش با بهره‌­گیری از روحیه بسیجی در میدان­‌های کار و تلاش
عباسی‌‌فر اصول و اهداف بسیج سازندگی را مورد اشاره قرار داد و گفت: ترویج فرهنگ کار و تلاش با بهره‌گیری از روحیه و منش بسیجی در میدان­‌های کار و تلاش و کمک به محرومیت‌زدایی و توسعه عمران و آبادانی روستاها از اهم برنامه‌های این نهاد با مشارکت قشرهای مختلف جامعه است.
وی با تاکید بر بهره ­برداری از توان متخصصان بسیجی در امور فنی،‌ سازندگی،‌ محرومیت‌­زدایی و اقتصاد مقاومتی گفت: ایجاد فضای مناسب برای آموزش و انجام فعالیت‌های گروهی و تقویت روحیه مسئولیت‌پذیری و بهره‌ گیری از ظرفیت­‌های بومی و محلی و مغفول مانده در اقتصاد مقاومتی و محرومیت‌زدایی از دیگر اهداف مهم این نهاد است.
اجرای پروژه‌های مدرسه‌سازی، خانه بهداشت، خانه نیازمندان،‌ مساجد، بقاع متبرکه،‌ حسینیه،‌ آبرسانی روستایی، کتابخانه­‌ها،‌ پایگاه مقاومت، ‌فضاهای ورزشی، گلزار شهدا، پروژه­‌های عمران منابع طبیعی، پروژه‌های حوادث غیرمترقبه و دیگر عرصه‌ها مورد توجه بسیج سازندگی قرار دارد.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar