تسنیم/مدیرکل کمیته امداد تهران با اشاره به خودکفایی ۱۱۵۹ نفر در سال گذشته گفت: پیش‌بینی می‌شود در سال ۹۷ در استان ۲۳۵۰ مددجو به مرحله خودکفایی برسند.
محسن ولیئی اظهار داشت: براساس الزامات بودجه سال 97، کمیته امداد برای رسیدگی بیشتر به مناطق محروم کل کشور می‌تواند تا 30 درصد اعتبار مناطق محروم را افزایش دهد.
وی در ادامه با اشاره به شاخص‌های مناطق محروم بیان کرد: در سطح استان تهران نیز در دو منطقه ملارد و فیروزکوه به جهت رسیدگی بیشتر به مناطق محروم و کمک به محرومیت‌زدایی در این مناطق اعتباراتی که برای این دو منطقه منظور شده نسبت به سایر نقاط استان تهران 10 درصد افزایش پیدا کرده تا بتوان کمک ویژه‌ای به نیازمندان در این دو منطقه داشته باشیم.
مدیرکل کمیته امداد استان تهران افزود: این 10 درصد اعتبار شامل کلیه خدمات در زمینه خودکفایی، اشتغال‌زایی، تأمین جهیزیه، تأمین مسکن برای نیازمندان، مسائل بهداشتی و درمانی و مسائل فرهنگی و آموزشی است.
ولیئی با اشاره به تعداد مددجویانی که به مرحله خودکفایی رسیده‌اند تصریح کرد: سال گذشته حدود 1159 مددجو به مرحله خودکفایی رسیده شدند که امسال نیز پیش‌بینی می‌شود 2350 مددجو به مرحله خودکفایی برسند.
وی ادامه داد: تمام تلاش ما بر این است تا در شرایط کنونی و رکود و تورم حاکم بر اقتصاد کشور، خانواده‌های نیازمند از حداقل حقوق و دستمزد تعریف شده در اداره کار از محل درآمد بنگاه‌های اقتصادی خود کسب درآمد کنند.
مدیرکل کمیته امداد استان تهران خاطرنشان کرد: لازمه خودکفایی مددجویان این است که حداقل 6 ماه از اجرای طرح‌های خودکفایی آن‌ها گذشته باشد و پایدارسازی نسبتاً مناسبی در حوزه فعالیت‌های آن‌ها ایجاد شود.


همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar