ایرنا/ مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری سمنان گفت: قطعی آب در بخش خانگی موقنی است و تا چند روز آینده با حفر چهار حلقه چاه جدید کسری مخازن این شهرستان جبران می شود.
محمد طاهری افزود: کمبود آب 40 لیتر در ثانیه بخش خانگی دامغان با اتخاذ تدابیر راهبردی ، حفر چند حلقه چاه با 130 میلیارد ریال اعتبار حداکثر در روزهای آینده برطرف می شود.
وی اظهارداشت: براساس آمار موجود اکنون بیش از 10 واحد صنعتی و 500 خانوار در بخش خانگی دامغان با مشکل کمبود آب مواجه هستند که با اتخاذ تدابیر راهبردی در کوتاه مدت به صورت صد درصدی این مشکل برطرف می شود.
وی با بیان این که منطقه امیریه شهرستان هم با مشکل کمبود آب 50 لیتر در ثانیه مواجه است، خاطرنشان کرد: حفر یک حلقه چاه با صرف یک میلیارد ریال برای رفع این کمبود در دستور کار قرار دارد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری سمنان ادامه داد: بیش از 50 درصد واحدهای صنعتی و تولیدی آب بر این استان با مشکل کمبود آب مواجه است که باید با اتخاذ تدابیر راهبردی در بلند مدت برای رفع این مشکل اقدام کرد.
طاهری با اشاره به این که انتقال آب از سایر حوزه های به سمنان مهمترین راهبرد برای رفع این مشکل در بخش خانگی، صنعت و معدن این استان است، اضافه کرد: انتقال آب از دریای خزر می تواند مشکل کمبود آب را به صورت صددرصدی برطرف کند.
وی تصریح کرد: 15 شهر و 70 روستای سمنان با مشکل کمبود آب مواجه است و باید برنامه های هدفمند و توجیهی برای رفع این مشکل در بلند مدت اتخاذ شود.
به گزارش ایرنا، متوسط سرانه مصرف آب در کشور حدود 200 لیتر در شبانه روز و در استان سمنان 160 لیتر است، در استان سمنان حدود یک میلیارد و 250 میلیون مترمکعب آب در سال تولید می شود.
استان سمنان بیش از 700 هزار نفر جمعیت و هشت شهرستان دارد.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar