ایرنا/شهردار خرم آباد گفت: عملیات اجرایی طرح پارک مینیاتوری ( شاپوری) این شهر تا پایان سال جاری تکمیل می شود.
وحید رشیدی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: بوستان مینیاتوری در شمال مجموعه گردشگری شاپوری هفت هکتار وسعت دارد که دریاچه مصنوعی با پنج هکتار و حدود یک هکتار پیاده رو سازی در اطراف آن اجرا می شود.
وی اظهار داشت: ماکت پل های تاریخی لرستان، کافی شاپ، نمازخانه و سایر امکانات رفاهی و تفریحی در این طرح جانمایی شده است.
وی ادامه داد: احداث بوستان شاپوری علاوه بر ایجاد موازنه و تعادل در توزیع فضای تفرجگاهی بین شمال و جنوب شهر، اقدام تاثیرگذاری در راستای توسعه صنعت گردشگری مرکز استان به شمار می رود.
شهردار خرم آباد گفت: طبق حکم نهادهای قانونی قرار بود تا فاصله 25 متری پل شاپوری ساخت وساز مسکونی انجام گیرد که با تلاش شبانه روزی شهرداری از این امر جلوگیری به عمل آمده و از محو و تخریب تدریجی یکی از مهمترین اثار باستانی کشور (پل شاپوری) جلوگیری شد.
پل شکسته یا پل شاپوری یکی از شاهکارهای معماری دوره ساسانیان محسوب می‌شود که در ضلع جنوبی قلعه فلک الافلاک در جنوب شهر خرم‌آباد واقع شده و با شماره 1058 در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده ‌است.
پارک مینیاتوری پل تاریخی شاپوری به نوعی قرینه پارک کیو است که در جنوب خرم‌آباد قرار دارد و با توجه به وجود این اثر تاریخی می‌تواند در جذب گردشگران بسیار موثر باشد.
با توجه به اینکه لرستان دارای پل‌های تاریخی بسیاری است به منظور معرفی هر چه بهتر این پل‌ها در پارک مینیاتوری هفت پل تاریخی استان در ابعاد کوچک‌تر شبیه‌سازی می‌شود.
عملیات اجرایی پارک مینیاتوری خرم‌آباد آذرماه سال 94در زمینی به مساحت 31هکتار با برآورد اعتبار حدود 240 میلیارد ریال آغاز شده است.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar