آخرین خبر/ فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان گفت: از این شکارچیان، یک رأس جبیر، یک رأس بره وحشی، 3 قطعه کبک، دو سر خرگوش، تعداد 5 سلاح شکاری به همراه فشنگ، تله های شکار و ادوات و وسایل انجام شکار کشف و ضبط شد.
این شکارچیان در مناطق حفاظت شده شهرستانهای طبس، سربیشه و بیرجند دستگیر شده اند.
مسعود مستقیم با بیان اینکه این شکارچیان پس از دستگیری تحویل مراجع قضایی شدند افزود: جرائم حیات وحش بر اساس مصوبه شماره 380 شورای عالی حفاظت محیظ زیست کشور برای هرگونه جانوری مشخص است.
وی از کشف و ضبط 80 قطعه پرنده مینا نیز خبرداد و گفت: این تعداد پرنده نیز در چند روز اخیر از قاچاقچیان پرندگان وحشی و زینتی در استان کشف و ضبط شد.
مسعود مستقیم همچنین با اشاره به دستگیری 44 نفر از متخلفان زیست محیطی و شکارچیان غیر مجاز از آغاز امسال در استان افزود:خراسان جنوبی هیچ شهید محیط بانی ندارد و این درحالی است که در کشور تا کنون 119 نفر از محیط بانان در درگیری با شکارچیان شهید شده اند.
وی آموزش برای گروه های هدف خاص، اجرای طرح های آموزشی به صورت گسترده، حضور فعال و شبانه روزی پرسنل یگان حفاظت محیط زیست استان در مناطق تحت مدیریت و آزاد و دستگیری متخلفان قبل از انجام شکار غیرمجاز را از مهمترین علل کاهش درگیری مأموران حفاظت محیط زیست استان با شکارچیان عنوان کرد.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar