خانه ملت/ رئیس فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری در مجلس با یبان اینکه ارز مسافرتی فقط باید به سه گروه بیماران، دانشجویان و تجار خارج از کشور اخصاص کند، خواستار قطع موقف ارز مسافرتی شد.
جبار کوچکی نژاد درباره گمانه‌زنی‌ها برای حذف ارز مسافرتی، گفت: همانطور که مقام معظم رهبری توصیه کردند ما باید از سفرهای غیر ضروری خارجی خودداری کنیم و بهتر است در مقطع کنونی که در جنگ اقتصادی قرار داریم هم مسئولان و هم مردم از انجام این سفرها صرف نظر کنند.
نماینده مردم رشت مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حذف ارز مسافرتی و گردشگری یکی از راهکارهایی است که سفرهای غیر ضروری به خارج از کشور را کاهش می‌دهد، اضافه کرد: در شرایط فعلی نیازی نیست که بانک مرکزی برای تفریح افرادی که قصد دارند به خارج از کشور سفر کنند، ارز دولتی اختصاص دهد و این اقدام بانک مرکزی بر خلاف سیاست‌ها و سخنان مسئولان اقتصادی دولت است.
وی با تأکید بر اینکه فراکسیون گردشگری مجلس بارها برنامه سازمان میراث فرهنگی را برای ورود ارز به کشور خواسته است تا از طریق گردشگری نه تنها ارزی از کشور خارج نشود بلکه ارز نیز وارد شود، افزود: متأسفانه دولت در این زمینه تحرک مناسبی ندارد و گردشگری در ایران ضریب منفی دارد.
کوچکی نژاد اظهار کرد: اختصاص ارز به استثنای بیماران، دانشجویان و تجار برای سایر اقشار نیازی نیست که اختصاص پیدا کند لذا دولت باید در این زمینه تجدید نظر کند.
رئیس فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: این اقدام یکی از تدابیر ویژه‌ای است که دولت می‎‌تواند در مقطع کنونی به کار بگیرد تا موجب خروج کمتر ارز از کشور شوند.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar