راک نیوز/ رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد از واژگونی ۴ خودرو با یک کشته و ۱۲ مصدوم در حوادث ترافیکی جاده ای مواصلاتی به مرکز استان خبر داد.
جلال پوران فرد با بیان اینکه این حوادث از ساعات اولیه بامدادی روز (دوشنبه ۱۸ تیرماه ۹۷ ) تا ساعت ۱۰صبح به وقوع پیوست، گفت: متاسفانه یک دختر نوجوان یازده ساله کشته و ۱۲ نفر دیگر در این واژگونی خودروها دچار مصدومیت شدند.
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی کهگیلویه و بویراحمد افزود: شدیدترین تصادف، واژگونی خودروی پژو ۴۰۵ در ساعت ۹و ۳۰ دقیقه در روستایسفیدارنزدیک به جهاد کشاورزی بود که با انحراف از خیابان و برخورد با پایه برق در دم یک دختر ۱۱ساله کشته و راننده خودرو توسط اورژانس سپیدار اقدامات اولیه پزشکی انجام و با توجه به شدت جراحاتو اورژانسیبودن مصدوم تقاضای بالگرد شد.
وی ادامه داد: این مصدوم در مسیر راه به اورژانس هوایی یاسوج تحویل و به بیمارستان شهید بهشتی انتقال داده شد.
وی ابراز داشت: دومین سورتی پرواز اورژانس هوایی یاسوج برای مصدوم سقوط از درخت بود که بعد از ارائه خدمات درمانی لازم به بیمارستان شهید بهشتی یاسوج منتقل شد.
پوران فرد با اشاره به اینکه تصادف اول در ساعات بامدادی امروز با واژگونی پژو ۴۰۵ در تنگ مهریان رقم خورد افزود: این حادثه ۵ مصدوم در پی داشت.
وی عنوان کرد: تصادف سوم مربوط بهواژگونی خودروی تیبا در محور یاسوج به سی سخت نیز در روستای ده بر آفتاب بود که ۴ مصدوم برجا گذاشت.
رئیس حوادث دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با بیان اینکه چهارمین تصادف در دمچنار با واژگونی پراید با ۲ مصدوم به وقوع پیوست، خاطر نشان کرد: از مجموع ۱۳ مصدوم در این حواث ۲ مصدوم درمان سرپایی و ۱۱نفر به بیمارستان شهید بهشتی یاسوج انتقال داده شدند.