ایرنا/مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه هشت کشور گفت: تا زمان حاضر 45 هزار تن گندم از گندم کاران استان خرید تضمینی شده است.
اسفندیار ابوالحسن زاده با اشاره به اینکه خرید تضمینی گندم در استان آذربایجان شرقی از نیمه دوم ماه خرداد آغاز شده است، خاطرنشان کرد: امسال بر اساس پیش بینی ها انتظار می رود 520 هزار تن گندم از کشاورزان استان خریداری شود.
وی با اشاره به اینکه در سال جاری گندم مازاد برنیاز کشاورزان به قیمت 13000 ریال به ازای هر کیلوگرم خرید تضمینی می شود، اعلام کرد: 80 میلیارد ریال از بهای خرید این محصول در سال جاری به کشاورزان پرداخت شده است.
وی همچنین از خرید تضمینی 5 هزار و 300 تن کلزا از کشاورزان استان در سال جاری خبرداد و گفت: قیمت پایه مصوب برای خرید دانه روغنی کلزا در سال جاری از قرار هر کیلوگرم بر اساس شاخص های جدول پاکی ( شامل 2% ناخالصی و 10% رطوبت ) مبلغ 28665 ریال است.
وی با بیان اینکه به ازای هر درصد ناخالصی و رطوبت کمتر از ارقام مندرج در جدول ، به همان نسبت به وزن محصول دانه روغنی تحویلی تحت عنوان (جایزه پاکی) اضافه و بهای آن محاسبه و پرداخت می شود ،گفت: تا زمان حاضر 930 میلیارد ریال از بهای خرید تضمینی کلزا از کلزاکاران استان پرداخت شده است.
خرید تضمینی محصولات راهبردی همچون گندم از رویکردهای حمایتی دولت به منظور تحقق خودکفایی است.
امسال میزان تولید گندم در آذربایجان شرقی 750 هزار تن پیش بینی شده است.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar