باشگاه خبرنگاران/ سرهنگ علی کریمی اظهار داشت: به دنبال مراجعه یک شهروند کرمانشاهی به این پلیس و طرح شکایت مبنی بر برداشت غیر مجاز از حساب بانکی وی توسط فردی ناشناس، پرونده ای تشکیل و رسیدگی به موضوع در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.
وی ادامه داد: فرد شاکی عنوان کرد چند روز پیش جهت انجام ثبت‌نام اینترنتی به کافی‌نتی مراجعه و اطلاعات کارت بانکی‌ خود را جهت انجام تراکنش به متصدی داده است اما چند روز بعد و پس از اخذ موجودی از حساب متوجه شده مجموعا بیش 20میلیون ریال برداشت غیر مجاز انجام گرفته است.
سرهنگ کریمی با بیان اینکه این برداشت غیر مجاز به صورت خرید اینترنتی بوده است، ادامه داد: ماموران پلیس فتا با به کارگیری اقدامات فنی‌، متهم را شناسایی و به این پلیس احضار کردند.
رئیس پلیس فتا کرمانشاه گفت: متهم دستگیر شده به عنوان متصدی در کافی نت مشغول به کار بوده است که در بازجویی‌های فنی ماموران پلیس فتا با مشاهده مدارک مستدل به جرم خود اعتراف و سپس تحویل مراجع قضائی شد.
وی همچنین به شهروندان توصیه کرد: اگر می خواهند تراکنش مالی خود را از طریق کافی‌نت‌ انجام دهند، شخصاً اطلاعات کارت بانکی را وارد کرده و از بازگو کردن آن به دیگران خودداری کنند و درصورتی که توانایی انجام اینکار را ندارند از افراد آشنا و مطمئن درخواست کمک کنند.
سرهنگ کریمی در پایان گفت: همچنین بعد از اتمام کار لازم است که رمز خود را تغییر داده و اگر با نحوه تغییر اینترنتی آشنایی ندارند از کارمندان بانک بخواهند اینکار را انجام دهند.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar