برنا/ سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج با اشاره به آغاز طرح تفکیک از مبدا،گفت:به نظر می رسد پیمانکاران طرح تفکیک توان همکاری در چارچوبی مشخص را ندارند.
اصغر نصیری با اعلام این خبر ضمن اشاره به این که سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج طی اجرای این طرح اقدام به تجهیز وانت های جمع آوری پسماندهای خشک کرده است، اظهار کرد: امکان فسخ قرارداد پیمانکاران طرح تفکیک به دلیل عدم توانایی وجود دارد.
وی با اشاره به اینکه مفاد قرارداد میان سازمان مدیریت پسماند و پیمانکاران اجرایِ طرح تفکیک ایده آل است، عنوان کرد: در مفاد این قرار داد نفعِ پیمانکاران در خصوص تردد گاری های دستی در نظر گرفته نشده و بیش از آن به مبلمان شهری، زیبایی بصری و کاهش آلودگی توجه شده است.
این مسول همکاری سازمان فرهنگی با سازمان مدیریت پسماند در خصوص طراحی اپلیکیشن برای نهادینه کردن فرهنگ تفکیک از مبدا زباله را یادآور شد و خاطر نشان کرد: در صورت رفع موانع موجود و تبیین بودجه، از این طرح رونمایی خواهد شد.
وی همچنین از جمع آوری 500 گاری غیر مجاز که در خصوص جمع آوری پسماندهای خشک فعالیت می کردند خبر داد و افزود: جمع آوری دیگر گاری های دستی غیرمجاز نیز در دستور کار سازمان قرار دارد.
سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج در بخش دیگر صحبت های خود به تلاش سازمان برای فعالیت کارخانه کمپوست اشاره کرد و گفت: تفاهم نامه ای در حال تدوین است تا بتوانیم با رضایت پیمانکار و شهرداری، این کارخانه به مدت یک سال فعال شده تا در این مدت اختلافات پیش آمده حل و فصل و در کنار آن درآمد زایی شهرداری و حفاظت از محیط زیست به تاخیر نیافتد.
به گفته نصیری؛ نگاه سازمان پسماند در طرح تفکیک علاوه بر فرهنگ سازی، درآمدزایی ست.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar