جام جم/ زن 38 ساله که به اتهام قتل شوهرش به پای چوبه دار رفته بود، توانست دو ماه برای جلب رضایت خانواده مقتول مهلت بگیرد و حکم اعدامش متوقف شد.
23 خرداد 90 صاحب دامداری در یکی از روستاهای ورامین به پلیس زنگ زد و از قتل نگهبانش خبرداد. ماموران با حضور در آنجا با جسد مرد 36 ساله که طناب به دور گردنش بود در میان علوفه‌ها رو‌به‌رو شدند.
ماموران با تحقیق از صاحب دامداری متوجه شدند که او جسد نگهبان را یافته و زمانی که سراغ همسر مقتول رفته، از او شنیده که وی شوهرش را کشته است بنابراین با توجه به گفته‌های این مرد، همسر 31 ساله مقتول به اتهام شوهرکشی بازداشت شد و به افسر تحقیق گفت: با شوهرم هشت سال پیش ازدواج کردم و دختری 7 ساله دارم. ما در دامداری کار و زندگی می‌کردیم. شوهرم از سوی دوستان نابابش معتاد شد. اعتیادش باعث شد روزگارمان سیاه شود.مدام من و دخترم را کتک می‌زد. حتی یک روز دخترم برایش سیگار خرید و آورد، اما شوهرم باور نکرد سیگار گران شده و بقیه پولی در کار نیست. به همین خاطر من و دخترم را با کابل کتک زد .
وی افزود: دیگر تحمل نداشتم و روز بعد به دادگاه خانواده رفتم، اما به دلیل تعطیل شدن دادگاه نتوانستم دادخواست بدهم. به خانه که بازگشتم شوهرم متوجه شد و گفت اگر طلاق بگیرم اجازه ملاقات با دخترم را نمی‌دهد. آن شب دوستم به خانه‌مان آمد که مقابل او من و دخترم ر ا کتک زد که با میانجیگیری دوستم ماجرا پایان گرفت. به دوستم گفتم می‌خواهم شوهرم را بکشم که او 19 عدد از قرص‌هایی که برای درمان سردردش می‌خورد را به من دادکه آن را در قهوه حل کرده و به شوهرم دادم. شوهرم بعداز نوشیدن قهوه بیهوش شد و با طناب بسته‌بندی یونجه او را خفه کردم و به کمک دوستم جسد را در میان علوفه‌ها گذاشتیم.
در ادامه همدست متهم در کرج شناسایی و بازداشت شد. او به افسر تحقیق گفت مقتول همیشه با خانواده‌اش بدرفتاری می‌کرد و آنها را کتک می‌زد‌. آن شب مهمانشان بودم. ساعاتی بعد از دعوای آنها سردرد گرفتم، قرص خوردم و خوابیدم. روز بعدکه بیدار شدم دوستم به من گفت شوهرش بیرون رفته و من صبحانه خوردم و رفتم. بعداز دستگیری متوجه قتل آن مرد شدم. من نقشی در این ماجرا نداشتم.
همسر مقتول دوباره بازجویی و این بار مدعی شد که دروغ گفته و شوهرکشی را به تنهایی انجام داده و به دروغ گفته دوستش با او همدست است تا از مجازاتش کم شود.
بنابراین زن مهمان آزاد شد‌. زن شوهرکش به زندان رفت و مدتی بعددر شعبه 113 دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شد‌. اولیای دم برای عروس خانواده درخواست قصاص کردند. زن شوهرکش این بار هم در دفاع از خود گفته‌های پیشین خود را تکرار کرد و گفت: شوهرم معتاد بود و همیشه من و دخترم را کتک می‌زد‌. دیگر از این وضع خسته شده و زندگی‌مان را جهنم کرده بود‌. سرانجام او را کشتم تا از این وضع خلاص شوم. حتی ماجرای قتل را به خانواده‌ام اطلاع دادم.
قضات دادگاه، حکم به قصاص متهم زن دادند و پرونده او از سوی قضات شعبه 14 دیوان عالی کشور تائید و برای اجرا به واحد اجرای احکام دادسرای جنایی تهران ارسال شد .
عروس خانواده که اکنون پا به 38 سالگی گذاشته است بعد از هفت سال از جنایت در زندان رجایی‌شهر کرج پای چوبه دار رفت و فقط چند لحظه مانده به اجرای حکم قصاص با تلاش واحد صلح و سازش دادسرای جنایی تهران، توانست مهلت دو ماهه برای جلب رضایت خانواده مقتول بگیرد‌. حکم او متوقف و وی به سلولش بازگشت‌. اگر او در زمان تعیین شده بتواند رضایت بگیرد از مجازات قصاص نجات پیدا می‌کند، در غیر این صورت برای دومین بار پای چوبه دار می‌رود .همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar