ایرنا/مدیرکل جدید اوقاف و امور خیریه چهارمحال و بختیاری روز سه شنبه با حضور قائم مقام این سازمان معرفی شد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری در این آئین اظهار کرد: دولت تدبیر و امید اهتمام و نگاه ویژه ای به دین و مقوله فرهنگ دارد و در این راستا اعتبارات خوبی اختصاص داده است.
جعفر مردانی ادامه داد: سال گذشته 30 میلیارد ریال اعتبار به حوزه وقف استان اختصاص داده شد و امسال اعتبار بیشتری برای این حوزه درنظر گرفته می شود.
مدیرکل سابق وقف و امور خیریه چهارمحال و بختیاری نیز در این آئین با ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در سه سال اخیر افزود: رشد 140 درصدی احداث، مرمت و تعمیر بقاع متبرکه، رشد صددرصدی اجارات، انجام طرح های فرهنگی و دینی، اجرای مسابقات قرآنی و اعزام مبلغ بخشی از این فعالیت ها بوده است.
حجت الاسلام مرتضی عزیزی با اشاره به ثبت یک هزار 690 موقوفه در این استان اظهار کرد: از این تعداد 300 موقوفه منفعتی و مابقی موقوفات انتفاعی، امامزادگان، حسینیه ها و تکایا است.
وی خاطرنشان کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه در سه حوزه امامزادگان، موقوفات و فعالیت های قرآنی فعال است و بستر مناسبی را برای خدمت به دین و نظام اسلامی فراهم کرده است.
در این آئین حجت الاسلام حسن امیری به عنوان مدیرکل جدید اوقاف و امور خیریه این استان معرفی شد.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar