آخرین خبر/ حجت الاسلام صفر فلاحی، پیش از ظهر دوشنبه در گفت و گوی مطبوعاتی که در آستانه گرامیداشت دهه کرامت و در تالار حضرت خدیجه (س) صحن جامع فاطمی برگزار شد، اظهار کرد: دهه کرامت ایام مبارک و شادی است که اتفاقات میمون و مبارکی در آن رخ می دهد که آغاز این دهه میلاد کریمه اهلبیت (س) است و انتهای آن میلاد امام رضا (ع) قرار دارد.
وی با بیان اینکه طرح گرامیداشت دهه کرامت از دودهه پیش در سطح کشور رقم خورد، تصریح کرد: در این ایام اقدامات مبارک فرهنگی، علمی و هنری از سوی نهادهای دولتی و مردمی صورت می گیرد و مردم بیش از پیش تلاش می کنند از این ایام برای عرض ارادت به خاندان عصمت و طهارت (ع) ارادت خود را نشان دهند.
معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) با بیان اینکه براساس برنامه ریزی های صورت گرفته 256 ردیف برنامه با مصوبه ستاد آیین های فاطمی آستان مقدس در قالب 2هزار و 627 ریز برنامه در دهه کرامت به اجرا می رسد، گفت: جشنواره مردمی کرامت با هدف شناسایی، هدایت، ساماندهی و تشویق فعالیت ها، نیات و خدمات مردمی در راستای بزرگداشت دهه فرخنده کرامت به اجرا می رسد.
فلاحی با اشاره به عناوین برنامه هایی که از سوی آستان مقدس حضرت معصومه (س) در دهه کرامت به اجرا می رسد، بیان کرد: 13هزار خادم افتخاری در نوبت های چهارگانه در دهه کرامت به زائران و مجاوران بانوی کرامت خدمات ارائه می دهند.
وی آغاز جشن ها و برنامه های دهه کرامت را از 22 تیرماه سال جاری ذکر و تصریح کرد:همزمان با آغاز دهه کرامت عصر روز 23 تیرماه سال جاری خادمان آستان مقدس حضرت معصومه (س) در صحن حرم مطهر اجتماع کرده و آیین تعویض پرچم را به همراه آیین نقاره زنی و مداحی اجرا می کنند.
معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) اضافه کرد: جشن روز میلاد بانوی کرامت صبح 24 تیرماه سال جاری در شبستان امام خمینی (ره) برگزار شده و حجت الاسلام شهاب مرادی به ایفای سخن می پردازد.
فلاحی همچنین از اعزام کاروان سفیران کریمه به مناطق گوناگون در سطح استان، کشور و خارج از کشور خبر داد و تصریح کرد: آیین غبار روبی امام زادگان، عطر افشانی گلزار شهدا، دیدار با خانواده معظم شهدا، عیادت از بیماران، حضور در آسایشگاه ها، حضور در ندامت گاهها، حضور در مساجد و برگزاری جشن های مردمی، و ایجاد ایستگاه های جشنواره مردمی کرامت از جمله برنامه های کاروان سفیران کریمه (س) در سطح استان قم به شمار می رود.
وی با بیان اینکه کاروان سفیران کریمه (س) در سطح ملی به استان های تهران، گیلان، لرستان، خوزستان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، چهارمحال و بختیاری و سمنان سفر می کنند، عنوان کرد: کاروان سفیران کریمه در سطح بین المللی به کشورهای برزیل، پاکستان ، ترکیه هلند انگلستان، نیوزلند، استرالیا و اوگاندا سفر می کنند.
معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) همچنین از غبار روبی مضجع شریف حضرت فاطمه معصومه (س) و شست و شو با گلاب ناب باغات گل محمدی آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) خبر داد و بیان کرد: 23 تیرماه سال جاری ساعت 22 اجتماع مردمی و هیئت های مذهبی استان قم صورت خواهد گرفت و کاروان شادی از مسجد امام حسن عسکری (ع) به سمت حرم مطهر و اجتماع مردمی در صحن امام رضا (ع) حرکت می کنند.
وی با اشاره به ویژه برنامه صبح میلاد حضرت فاطمه معصومه (س) گفت: ساعت 30و7 دقیقه صبح روز 24 تیرماه در شبستان امام خمینی (ره) جشنی با حضور علما، مراجع، مسئولین و تولیت های اعتاب مقدس جهان اسلام، مدیران و مسئولین خادمان، زائران و عاشقان حضرت معصومه (س) بر گزار می شود و همچنین سومین جشنواره بین المللی مردمی کرامت و شانزدهمین جشنواره بین المللی امام رضا (ع) با سخنرانی آیت الله مکارم شیرازی آغاز خواهد شد.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar