مهر/رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان از کاهش مرگ و میر مادران باردار در این استان خبر داد.
کوروش ساکی در مراسم افتتاح بیمارستان روانپزشکی مهر خرم آباد با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سخنانی اظهار داشت: این بیمارستان دارای ۶۴ تخت خواب بوده و تنها بیمارستان رسمی و تخصص اعصاب و روان است که در لرستان ساخته شده است.
وی با بیان اینکه انقلاب بزرگی در عرصه سلامت با اجرای طرح تحول نظام سلامت ایجاد شده است عنوان کرد: با افتتاح این بیمارستان ۱۹۳ تخت اعصاب و روان در لرستان داریم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با بیان اینکه با افتتاح بیمارستان بروجرد که دارای تخت های اعصاب و روان است به استاندارد های این حوزه می رسیم و این امر یک گام بزرگ است افزود: بیماران اعصاب و روان مظلوم هستند، هر چند آمارشان بالا نیست اما باید خدمات لازم به آنها ارائه شود.
ساکی با تاکید بر اینکه ۲۶ تا ۲۷ درصد اختلالات روانی در جامعه رقم بالایی است و باید توجه بیشتری به این بیماران شود گفت: در لرستان طی سال ۹۲ به ازای هر هزار نفر ۰.۸ تخت داشتیم و این عدد امروز به ۱.۴ تخت رسیده است و به نرم کشور خیلی نزدیک شده ایم.
وی با تاکید بر اینکه ۹۲ درصد تخت های ویژه را طی چهار سال افزایش داده ایم گفت: حتی از استان های دیگر در این بخش پذیرش داریم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با بیان اینکه احداث هر تخت «آی سی یو» یک میلیارد هزینه می برد و بنابراین افزایش ۹۲ درصدی تخت های ویژه گام بزرگی است افزود: مرکز طب هسته ای در استان نداشتیم و دو سال پیش آن را افتتاح کردیم.
ساکی ادامه داد: بیمارستان رادیوتراپی را برای اولین بار در استان احداث کرده و افتتاح می کنیم.
وی با بیان اینکه دو بالگرد داریم که در مناطق صعب العبور حرکت می کنند و رتبه اول پرواز کشوری را داریم تصریح کرد: مرگ و میر مادران در استان به نصف کاهش یافته است و این به دلیل خدمات رسانی به مناطق صعب العبور است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: امسال ۷۰ میلیارد خیرین کمک کردند و طرح های آن ها در کل استان طی این چهار سال بالای ۲۵۰ میلیارد است.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar