فارس/ این روزها با استقرار موج گرما در بیشتر مناطق کشور، استان مرزی ایلام هم روزهای گرمی را تجربه می‌کند.
دمای هوای استان ایلام در بسیاری از مناطق به ویژه مناطق گرمسیری و جنوبی آن به بالای 50 درجه سانتیگراد رسیده و مشکلات عدیده‌ای را برای مردم به وجود آورده است.
یکی از شهروندان ایلامی در این باره گفت: دمای هوای ایلام اینقدر افزایش یافته که توان بیرون آمدن از خانه را از همه به ویژه کودکان و کهنسالان سلب کرده است.
معصومه امروز اظهار داشت: در بازار مرکزی ایلام شاغل هستم و دمای هوا سبب شده که زمان کاری خود را تغییر دهم.
یکی دیگر از شهروندان ایلامی نیز در این باره گفت: طی چند روز گذشته گرمای هوا شهروندان ایلامی ساکن در این استان را کلافه کرده است.
مراد اظهار داشت: دمای هوا به حدی است که امکان تردد کودکان و بانوان را در شهر ایلام با مشکل مواجه کرده است.
وی ادامه داد: احتمال گرمازدگی افراد در این هوای گرم وجود دارد و بر این اساس تردد در هوای گرم را به هیچ یک از هموطنان توصیه نمی‌کنم.
مدیرکل هواشناسی استان ایلام نیز در این باره گفت: گرما تا آخر هفته در استان ایلام ماندنی است.
یوسف شیخ‌الملوکی امروز در گفتوگو با خبرنگار فارس در ایلام اظهار داشت: بر اساس اعلام کارشناسان هواشناسی گرمای هوا در برخی مناطق استان ایلام تا 50 درجه سانتیگراد هم فراتر رسید.
وی ادامه داد: بر اساس اعلام کارشناسان هواشناسی ناشی از بررسی نقشه‌های هواشناسی بیانگر این است که تداوم گرما طی چند روزآتی استمرار دارد.
این مسؤول اضافه کرد: سامانه پر ارتفاع جنب حاره همراه با کم فشار حرارتی در منطقه مستقر شده است که سبب افزایش دما و ورود موج گرما در استان ایلام شده است.
شیخ‌الملوکی تصریح کرد: تا روز جمعه این گرمای هوا در استان استقرار خواهد یافت و شدت گرما از امروز تا روز پنجشنبه خواهد بود.
مدیرکل هواشناسی استان ایلام گفت: انتظار می‌رود دمای هوا در مناطق سردسیری استان ایلام تا 42 درجه برسد.
کارشناسان بهداش استان ایلام نیز به شهروندان توصیه کردند شهروندان به ویژه سالخوردگان و کودکان در ساعات گرم روز از منزل خارج نشوند.
گرمای هوا سبب بروز علائم مغزی هم می‌شود که می‌توان به هذیان و سرگیجه و ... اشاره کرد که باید فرد به مراکز درمانی مراجعه فوری داشته باشد.
مدیریت شرکت‌های آب و فاضلاب و توزیع برق استان ایلام هم توصیه می‌کنند مردم در این روزها در مصرف آب و برق دقت ویژه‌ای داشته باشند و آن را مدیریت کنند.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar