باشگاه خبرنگاران/رئیس اداره دامپزشکی ایرانشهر گفت: بیش از ۱۴۵ هزار راس دام در ایرانشهر واکسینه شدند.
رئیس اداره دامپزشکی ایرانشهر گفت: بیش از ۱۴۵ هزار و ۷۶۷ راس دام سبک و سنگین از ابتدای سالجاری تاکنون علیه بیماری در سطح این شهرستان واکسینه شدند.
فرامرز هاشمزهی اظهارداشت: از این تعداد ۱۴۲ هزار و ۳۷۸ راس دام سبک و سه هزار و ۷۶۷ راس دام سنگین هستند.
وی افزود: ۱۱۵ قلاده سگ نیز در این مدت واکسینه شدند.
وی تصریح کرد: با توجه به افزایش دما و احتمال بروز بیماری تب کریمه کنگو و بیشتر شدن فعالیت کنه‌ها انتظار می‌رود دامداران نسبت به سمپاشی محل نگهداری دام‌های خود اقدام کنند.
رئیس اداره دامپزشکی ایرانشهر با بیان اینکه تب مالت از مهمترین بیماری‌های مشترک میان انسان و دام است گفت: فردی که مبتلا به این بیماری می‌شود چنانچه به موقع مورد درمان قرار نگیرد به طور حتم فوت می‌کند.
هاشمزهی افزود: یکی از اقدامات دامپزشکی برنامه ریزی در خصوص ایمن سازی دام‌ها در مقابل بیماری‌هایی نظیر آبله، تب برفکی، تب کنگو و مبارزه با بیماری‌های مشترک مانند بروسلوز، شاربن و هاری است که برای برآورده شدن این هدف تمام دام‌های سبک و سنگین ایرانشهر توسط نیرو‌های دامپزشکی واکسینه می‌شوند.
وی با بیان اینکه واکسیناسیون به طور رایگان انجام می‌شود، از دامداران خواست همکاری لازم را با گروه‌های اعزامی دامپزشکی به منظور واکسیناسیون دام داشته باشند.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar