تسنیم/فرماندار شهرستان دشتی گفت: بیش از ۳۵ میلیارد تومان اعتبار از محل ارزش‌افزوده و عوارض آلایندگی به شهرداری‌ها و دهیاری‌های شهرستان دشتی پرداخت‌شد.
عبدالله نادری بعدازظهر امروز در نشست بررسی مسائل و مشکلات امور مالیاتی شهرستان دشتی اظهار داشت: مردم نقش مهمی در عهده‌داری امور جامعه دارند و دولت به نمایندگی از مردم خدمات مورد نظر را انجام می‌دهد.
فرماندار شهرستان دشتی گفت: پاسخ‌گویی مسئولان و کارگزاران به نهادهای قانونی و مردم یکی از مسائل موردتوجه دین اسلام و نظام جمهوری اسلامی است.
وی با تاکید بر نقش پرداخت مالیات در توسعه زیرساخت‌ها خاطر نشان کرد: مالیات بر ارزش‌افزوده ملی و محلی است که درآمد مالیاتی به خزانه دولت پرداخت می‌شود اما در بخش محلی درآمد مالیاتی به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها پرداخت می‌شود.
نادری بابیان این‌که یکی از مهم‌ترین منابع تأمین هزینه‌های عمومی کشور بهره‌گیری از درآمدهای مالیاتی است تصریح کرد: وصول درآمدهای مالیاتی ازجمله مالیات بر ارزش‌افزوده در شهرستان دشتی برای خدمت‌رسانی به مردم و پیشرفت امور عمرانی، امنیت و پیشرفت جامعه نقش به‌سزایی دارد.
وی افزود: دولت نمایندگی، مسائل امنیتی و اجتماعی را بر عهده دارد و امورات را ساماندهی می‌کند ولی پرداخت مالیات در برای ارائه خدمت به خود مردم اخذ می‌شود.
نادری تأکید کرد: با اجرای صحیح مالیات بر ارزش‌افزوده مالیات از تولیدکنندگان به مصرف‌کنندگان منتقل می‌شود و به‌اندازه مصرف هر فرد مالیات از مصرف‌کننده دریافت می‌شود.
فرماندار دشتی بیان کرد: کاهش وابستگی بودجه به درآمدهای نفتی یکی از مهم‌ترین اهداف دولت تدبیر و امید است زیرا یکی از سیاست‌گذاری‌های دولت این است که درآمدهای نفتی باید صرف امور اساسی و زیر بنایی کشور شود تا بتواند درآمد برای کشور ایجاد کند.
وی ضمن تأکید بر گسترش فرهنگ پرداخت مالیات در جامعه خاطر نشان کرد: باید فرهنگ پرداخت مالیات در جامعه تبیین شود و برای نهادینه کردن این فرهنگ مردم باید آثار مثبت پرداخت مالیات در جامعه را به ببینند و از طریق رسانه ملی، خبرگزاری‌ها و فضای مجازی برای آنان بازگو شود.
فرماندار شهرستان دشتی گفت: از سال گذشته تا خردادماه امسال بیش از 35 میلیارد تومان اعتبارات از محل ارزش‌افزوده و عوارض آلایندگی به شهرداری‌ها و دهیاری‌های شهرستان دشتی پرداخت‌ شده است.
رئیس امور مالیاتی شهرستان دشتی نیز گفت: سال گذشته 90 درصد درآمد مالیاتی در شهرستان دشتی محقق شده که هفت درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش‌یافته است.
حسین کردوانی افزود: در دشتی 6 هزار پرونده فعال مالیاتی وجود دارد.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar