فارس/ رئیس هیئت شنا، شیرجه و واترپلوی آذربایجان‌غربی با تاکید بر دین مبین اسلام به انجام ورزش شنا گفت: از روزهای آینده طرح«هر خانواده ایرانی یک شناگر غریق‌نجات»در آذربایجان‌غربی اجرا می‌شود.
حسین بخشایشی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه شنا یکی از ورزشهای پایه بوده و در تمامی رشته‌های ورزشی اثر مثبتی دارد اظهار کرد: این ورزش نه تنها به عنوان ورزش همگانی اثر بسزایی در جامعه دارد بلکه در خطرات حوزه آب نیز می‌تواند کمک کننده باشد.
وی با اشاره به اینکه علما و اولیای دینی به انجام ورزش شنا تاکید فراوانی داشته‌اند تصریح کرد: این ورزش هم به صورت تفریحی و هم به صورت قهرمانی می‌توان انجام داد و این در حالی است که متاسفانه در سطح کلان کشور و نیز در استان‌ها و شهرستان‌ها به این ورزش اهمیت چندانی داده نشده است.
رئیس هیئت شنا، شیرجه و واترپلوی آذربایجان‌غربی گفت: بنابراین برای رسیدن به وضعیت مطلوب باید یک برنامه‌ریزی بلندمدت، کوتاه‌مدت و میان‌مدت انجام داد و در این رابطه، در سالیان گذشته ورزشکاران استان در رشته شنا به مقام‌های کشوری دست یافته و ظرفیت و استعداد لازم برای رشد این رشته ورزشی وجود دارد و در آینده نیز می‌توان این رشته را توسعه داد.

کمتر از دو درصد مردم آذربایجان‌غربی به ورزش شنا روی آورده‌اند

وی با بیان اینکه 95 درصد مردم اروپا به ورزش شنا اهمیت می‌دهند بیان کرد: این در حالی است که در سطح کشور پنج درصد و در سطح استان تنها کمتر از دو درصد به این ورزش اهمیت داده می‌شود.
بخشایشی افزود: خوشبختانه در آذربایجان‌غربی آبهای آزاد وجود داشته و علاوه بر آن استخرهای خصوصی و عمومی نیز در استان به وفور یافت می‌شود بنابراین اگر از تمامی امکانات استفاده شود می‌توان در سطح کشور به نتایج مورد نظر رسید.

وی با اشاره به اینکه شنا در جامعه اثرات بسیار مطلوبی بر جای می‌گذارد گفت: از روزهای آینده طرح«هر خانواده ایرانی یک شناگر غریق‌نجات»در آذربایجان‌غربی اجرا می‌شود و در صورت اجرای مطلوب آن، در سایر نقاط کشور نیز اجرایی می‌شود.
رئیس هیئت شنا، شیرجه و واترپلوی آذربایجان‌غربی در ادامه اظهار کرد: هیئت شنا، شیرجه و واترپلوی آذربایجان‌غربی در آینده‌ای نزدیک با خانه مطبوعات استان تفاهم‌نامه همکاری امضاء خواهد کرد.
در ادامه این جلسه رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان ارومیه گفت: در آینده نزدیک تیم شیرجه آقایان و بانوان برای نخستین مرتبه در ارومیه راه‌اندازی می‌شود.
کمیته شنای بزرگسالان برای نخستین مرتبه در ارومیه راه‌اندازی می‌شود

اکبر ابوالفتحی با اشاره به اینکه کمیته شنای بزرگسالان نیز برای نخستین مرتبه در این شهرستان فعال می‌شود بیان کرد: در این رابطه افراد بالای 15 سال جذب و به مسابقات آبهای آزاد اعزام می‌شوند.
وی با تاکید بر توجه به شنای جانبازان و معلولان سطح شهرستان ارومیه اظهار کرد: علاوه بر آن ساماندهی استخرهای خصوصی در دستور کار دارد.تاکید بر استعدادیابی و آموزش شنا

در ادامه رئیس اداره ورزش و جوانان ارومیه با اشاره به اینکه ورزش، عامل مهم رشد و توسعه کشورها است بیان کرد: بی‌شک در صورتی می‌توان به توسعه دست یافت که در ورزش رشد و توسعه یافت چون انسان سالم محور توسعه پایدار است.
سجاد بایرامی با تاکید بر لزوم سواد ورزشی و تندرستی جامعه افزود: در این زمینه باید سطح آگاهی مردم نسبت به حفظ سلامتی ارتقاء یابد بنابراین نیازمند اصلاح و بینش مردم به ورزش بوده و باید آن را تقویت کنیم.
وی با ابراز تاسف از اینکه هم اکنون در ورزش‌های پایه در بسیاری از کشورهای دنیا عقب هستیم اظهار کرد: بی‌تردید برای کشوری که سرشار از استعداد است این موضوع قابل قبول نیست بنابراین نیازمند برنامه‌ریزی قدرتمند در این زمینه بوده کما اینکه شنا جزو ورزش‌های پرمدال در دنیا محسوب می‌شود.
رئیس اداره ورزش و جوانان ارومیه در ادامه با تاکید بر بحث آموزش و استعدادیابی در ورزش شنا تصریح کرد: علاوه بر آن باید از ظرفیت تمامی استخرها استفاده کرد.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar