تسنیم/ معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی از آماده‌سازی مقدمات انجام دومین سرمایه‌گذاری چینی‌ها در این استان خبر داد.
رضا حسینی امروز در دومین دیدار خود با یک هیئت سرمایه گذاری چینی که در محل استانداری آذربایجان غربی انجام شد اظهار داشت: لازم است شرکت چینی بر اساس بررسی‌های قبلی، امکانات زیرساختی مورد نیاز خود را برای آغاز فعالیت در آذربایجان غربی اعلام کند.
وی تصریح کرد: استانداری آذربایجان غربی ضمن بررسی درخواست‌های مطروحه، صدور مجوزهای لازم را برای فعالیت شرکت سرمایه‌گذار چینی که مربوط به بخش معدن است را پیگیری می‌کند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی گفت: بستر لازم برای همکاری مشترک با هیئت چینی در استان وجود دارد و مدیریت ارشد استان نیز حمایت‌های قانونی لازم را برای آغاز فعالیت چینی‌ها انجام می‌دهد.
حسینی تصریح کرد: آذربایجان غربی ظرفیت‌های بالقوه‌ای برای سرمایه‌گذاری به‌ویژه در بخش معدن دارد بنابراین از سرمایه‌گذاران ملیت‌های مختلف حمایت می‌شود تا در این خطه از ایران کار ثمربخشی را آغاز کنند.
بر اساس این گزارش چینی ها هفته گذشته بخشی از سرمایه گذاری 70 درصدی خود در یک نیروگاه در منطقه آزاد ماکو را به سرانجام رساندند که برق حاصل از آن از ابتدای تابستان وارد شبکه ملی برق کشور شده است.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar