باشگاه خبرنگاران/محبی گفت: اقدام اساسی برای مقابله با ریزگردهای سیستان و بلوچستان احیای تالاب هامون است.
دانیال محبی استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه منشاء ریزگردهای سیستان و بلوچستان بستر خشکیده هامون است, اظهار کرد: خاک رسی که در سالهای اخیر در بستر هامون جمع شده است؛ با وزش و شدت باد مشکلاتی را برای منطقه ایجاد می‌کند.
محبی با اشاره به اینکه قبلا نیزارهایی وجود داشتند که مانعی برای ریزگردها محسوب می‌شدند, گفت: حدود 20 سال است که در سیستان و بلوچستان با مشکل کم آبی مواجه هستیم و این نیزارها از بین رفته‌اند.
استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه مشکلات خشکسالی را نمی توان به راحتی حل کرد, افزود: مالچ پاشی تکنیکی فوری است که نیاز به تامین منابع دارد.
وی اضافه کرد: کار اساسی برای رفع مشکلات ریزگردها در استان و سیستان بلوچستان احیای تالاب هامون است و باید منابع اولیه تامین شود.
محبی با اشاره به سفر اخیر وزیر کشور به سیستان و بلوچستان اظهار کرد: رفع مشکل اعتبار و تامین مواد اولیه طرح 46 هزار هکتاری آبیاری نوین دشت سیستان در اولویت پیگیری دولت قرار دارد.
استاندار سیستان و بلوچستان تاکید کرد: این طرح با توجه به 65 درصد پیشرفت فیزیکی تا پایان امسال آماده بهره برداری می شود.
وی خاطرنشان کرد: در هر صورت باید تامین منابع اولیه انجام شود تا بستر هامون طبیعی تر جلوه پیدا کند؛ چرا که همه گرد و غبار موجود در سیستان و بلوچستان ناشی از آنجاست.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar