فارس/نماینده دورود و ازنا خواستار حل‌وفصل مشکل کمبود پزشک متخصص در این دو شهرستان شد
مجید کیانپور پیش از ظهر امروز در آیین کلنگ زنی بیمارستان فوق تخصصی ۲۵۰ تختخوابی گهر این شهر با بیان اینکه دورود در کریدور شرق به غرب قرار دارد و جمعیت آن رو به افزایش است، اظهار کرد: فضای فیزیکی و بهداشتی این شهرستان مربوط به اوایل انقلاب بود که با حمایت‌های وزارت بهداشت طی چند سال اخیر موفقیت‌های خوبی حاصل شده اما مشکلاتی هنوز وجود دارد.
وی تصریح کرد: در بحث پزشک متخصص کمبودهایی داریم، میانگین سن پزشکان زیر ۳۵ سال است و از این نظر پزشک باتجربه نداریم و تامین پزشک یک نیاز ضروری است.
نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین در بخش نورولوژ و اورولوژ و متخصص زنان و تخصص‌های ابتدایی در دورود و ازنا مشکل داریم.
کیانپور با ابراز اینکه در بیمارستان امام علی ازنا بخش زنان و داخلی و کودکان در یک فضای فیزیکی قرار دارد، افزود: با وجود اینکه طبقه دوم بیمارستان ظرفیت این را دارد که در حد استانداردهای معمول خدمت‌رسانی کند لذا انتظار می‌رود برخی بخش‌های پایین به بالا انتقال یابد.
وی همچنین با اشاره به معوقات پرسنل بهداشت و درمان دورود، بیان داشت: انتظار می‌رود معوقات به نحو مطلوبی پرداخت شوند.
کیانپور بر ضرورت تسریع ساخت بیمارستان گهر دورود تاکید کرد و گفت: از سازمان برنامه و بودجه درخواست می‌شود برای حوزه بهداشت و درمان ارزش ویژه قائل شده و اعتبارات طرح تحول سلامت را تخصیص دهد.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar