ایسنا/عضو هیأت رئیسه کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی گفت: لرستان ظرفیت تبدیل شدن به پایلوت سایت‌های پیش از تاریخ و نیز پل‌های تاریخی را دارد.
امیرعباس اعتمادی‌نیا اظهار کرد: صنعت گردشگری برای مناطق دارای ظرفیت‌های گردشگری مانند لرستان، مشروط بر اینکه توأم با آینده‌نگری، خط مشی روشن به همراه برنامه‌ریزی صحیح و هدفمند باشد، می‌تواند به مهم‌ترین منبع کسب درآمد ارزی تبدیل شود.
وی ادامه داد: لرستان به لحاظ تنوع و تعدد جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و طبیعی همچون آبشارها، دریاچه‌ها، دره‌ها، چشمه‌ها و پوشش جنگلی منحصر به فرد و همچنین گونه‌های خاص و اندمیک گیاهی و جانوری، از سایر مناطق کشوری متمایز است و می‌تواند به عنوان قطب اکوتوریسم/ ژئوتوریسم کشور مطرح باشد.
اعتمادی‌نیا اضافه کرد: از طرفی تعدد اکتشافات ابزارآلات مفرغی، که خود به عنوان یکی از آثار تاریخی و شناخته شده جهان برگرفته از جغرافیای این خطه از سرزمین ایران است، ضرورت استفاده از این ظرفیت عظیم را دوچندان می‌کند به طوریکه می‌توان این استان را به عنوان خاستگاه مفرغ به شمار آورد و با تمهیداتی نظام‌مند آن را به صورت قطب مفرغ معرفی و به جهانیان عرضه کنند.
عضو هیأت رئیسه کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی لرستان خاطرنشان کرد: از طرفی تعداد پل‌های تاریخی، پراکنش و تنوع زمانی و نیز سبک و شیوه‌های معماری هر کدام از آنها، بستری مناسب و قابل توجیه برای تبدیل شدن به قطب و پایگاه پل‌های تاریخی را ایجاد کند که می‌تواند به عنوان یکی از برندهای اصلی گردشگری منطقه و کشور قلمداد و مورد توجه ویژه قرار گیرد.
وی افزود: از این رو می‌توان در کنار قابلیت‌ها و ظرفیت‌های اکوتوریستی و ژئوتوریستی فراوان، با بهره‌گیری از ظرفیت‌های تاریخی و باستانی، استان را به عنوان پایلوت سایت‌های پیش از تاریخ و نیز پل‌های تاریخی جهت فعالیت‌های علمی و پژوهشی به باستان‌شناسان و محققین ایران و خارجی معرفی و عرضه کرد.
اعتمادی‌نیا گفت: بنابراین می‌توان گفت لرستان شرایط لازم جهت گسترش و توسعه صنعت گردشگری را داراست و ضروری است پس از شناخت این موقعیت‌ها، برنامه‌ریزی‌های مدون و جامع ئ نیز ارائه راهبردهای دقیق و هدفمند، ارتقاء و حفظ نقاط قوت، بهره‌گیری از فرصت‌ها، رفع نقاط ضعف درونی و مقابله با تهدیدها می‌تواند از توان رقابتی خود استفاده و به عنوان یک مقصد گردشگری ممتاز به حساب آید.
عضو هیأت رئیسه کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی لرستان افزود: از این رو ضرورت توجه به صنعت گردشگری استان در راستای اهداف و برنامه‌های فرادست و برنامه‌های آن توسعه باشد موردتوجه ویژه قرار گیرد.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar