ایسنا/به همت و پیگیری‌های معاونت فنی و عمرانی شهرداری تبریز، شهر تبریز به عضویت لیگ شهرهای تاریخی جهان می‌پیوندد.
معاونت عمرانی طی یک سال گذشته پس از انجام جلسات متعدد کارشناسی و تخصصی با ریس لیگ شهرهای تاریخی جهان توانست ظرفیت‌های تاریخی شهر تبریز را در عرصه بین‌الملل معرفی کند.
«محمدحسین اسحقی» در این‌باره گفت: شهر تبریز باقرار گیری در مسیر جاده ابریشم و نقش مهم تاریخی آن در مبادلات اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و علمی در طول تاریخ هم‌چنین ثبت جهانی بازار تبریز به‌عنوان میراث فرهنگی از سوی یونسکو از امتیازات ویژه‌ای برخوردار است.
وی ادامه داد: معاونت فنی و عمرانی در راستای وظایف فنی خود در زمینه‌های حفاظت از بافت‌های تاریخی هم‌چنین مقاوم‌سازی و بهسازی می‌تواند با عضویت در این لیگ شهرهای تاریخی جهان تبریز را به جایگاه خوبی در سطح بین‌الملل برساند و تعاملات بین‌المللی را افزایش دهد.
وی همچنین در خصوص چشم‌انداز معاونت عمرانی شهرداری تبریز در این راستا گفت: استفاده از ظرفیت‌های سایر شهرهای تاریخی جهان در زمینه‌های توسعه شهرها پیرامون بافت‌های تاریخی و نحوه حفاظت و بهسازی آنها و استفاده از فناوری‌های آن‌ها در این حوزه بخشی از افق چشم‌اندازی شهرداری تبریز در این خصوص است.
شایان ذکر است، جلسه شهرداران شهرهای تاریخی جهان در مهرماه امسال در شهر بورسای ترکیه برگزار خواهد شد و شهرداری تبریز به همراه معاونت فنی و عمرانی خود توسط ریس لیگ شهرهای تاریخی جهان به این جلسه دعوت شده‌اند.
با توجه به قرارگیری در سال ۲۰۱۸ و استفاده از ظرفیت پایتخت گردشگری جهان اسلام عضویت در این لیگ می‌تواند تاریخ بلند شهر تبریز را برای جهانیان معرفی کند.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar