آناج/کنعانی گفت: تاکنون پیکر ایوب جعفری پیدا نشده و در صورت پیدا شدن هفتمین پیکری است که طی یک ماه گذشته توسط هلال احمر پیدا شده است.
سعید کنعانی در خصوص پیدا شدن پیکر رئیس شورای شهرستان عجب‌شیر اظهار داشت: تاکنون پیکر ایوب جعفری که در سد سهند هشترود غرق شده پیدا نشده است.
وی ادامه داد: طی یک ماه گذشته پیکر شش تن از هم استانی‌هایمان در شهرستان‌های میانه، شبستر، هشترود و هریس توسط نیروهای هلال احمر از آب گرفته شده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان‌شرقی با هشدار به مردم در خصوص شنا کردن در سدها و کانال‌ها عنوان کرد: از مردم عزیز خواهش می‌کنم در مکان‌هایی مانند سد و کانال‌ها که شنا ممنوع است از شنا کردن پرهیز کنند تا خانواده‌ای داغدار نشوند.
وی افزود: اگرچه استان ما دریا ندارد اما با توجه به فرا رسیدن فصل گرما میزان غرق شدن در سدها و کانال‌های کشاورزی افزایش یافته که به دلیل وجود گل و لای در عمق سدها و اسپاسم عضلانی ناشی از سرمای آب است.
کنعانی در پایان خاطرنشان ساخت: حتی غواصانی که برای پیدا کردن پیکر افراد وارد آب می‌شوند به دلیل سرمای آب به جای لباس سه میلیمتری از لباس شش میلیمتری استفاده می‌کنند پس حتی شناگران ماهر و مردم عادی نباید در این سدها شنا کنند و به جای آن در استخرهای مجاز به شنا بپردازند.