مهر/معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان وبلوچستان گفت: ۵ سینمای سیار در نیمه اول سال جاری در استان افتتاح می شود.
نصیر احمد ملازهی با اشاره به اینکه سازمان سینما شهر موافقت خود را برای احداث سینمای سیار در شهرهای سراوان، خاش، نیکشهر، سرباز و کنارک اعلام کرده است، اظهار داشت: ۵ سینمای سیار پس از خرید دستگاه های پخش فیلم در ۶ ماهه اول سال ۹۷ در استان افتتاح می شود.
وی ادامه داد: سازمان سینما سیار طرحی است که در شهر های فاقد سالن سینما اجرا می شود و از این ظرفیت برای اکران فیلم های سینمایی در شهر های کوچک استان که توجیه احداث سینمای ثابت وجود ندارد، استفاده می شود.
وی با بیان اینکه در شهرستان های «دلگان» و «فنوج» که سالن و مجتمع فرهنگی ندارند، این طرح قابل اجرا نیست، اضافه کرد: در استان شهر های چابهار، زاهدان، زابل، به سینمای ثابت مجهز هستند که در شرایط فعلی سینمای چابهار به علت واگذاری مدیریت سینما به طور موقت در حالت مسکوت باقی مانده است و از طرفی شهرهای ایرانشهر و سراوان نیز قابلیت تاسیس سینماهای ثابت را دارند.
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: سینما سیار قابلیت حمل دارد و تفاوتی در صدا و تصویر با سینماهای ثابت ندارد و از این طریق فیلم هایی که به صورت سراسری در حال پخش است، پس از دانلود و ذخیره به نمایش عموم گذاشته می شود.
وی خاطر نشان کرد: احداث سینمای ثابت در شهرهای کوچک به دلیل نبود استقبال امکان پذیر نیست اما از طریق فرهنگ سازی در بین مردم و استقبال بخش خصوصی برای تماشای فیلم، سینماهای سیار با گذشت زمان تبدیل به سینماهای ثابت می شوند.
ملازهی با بیان اینکه در سراسر دنیا سینما به بخش خصوصی واگذار می شود، تصریح کرد: سینما علاوه بر اینکه جریان فرهنگی است یک بنگاه اقتصادی نیز هست و منبع درآمد برای گردزآورندگان آن محسوب می شود به طوری که اگر در انتخاب فیلم ها از نظر اقتصادی توجیه وجود نداشته باشد این صنعت با آسیب جدی رو به رو می شود.
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان افزود: طبق اعلام مصوبه وزارت کشور به متقاضیان احداث سینما ۲۵۰ میلیون تومان وام بلاعوض تعلق می گیرد.
وی اظهار کرد: زمانی که تجهیزات سینما همچون پرده و سالن پخش وجود دارد قطعا مدیریت سینما نسبت به تجهیزات سینما امر مهم تری است.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar