تسنیم/رئیس سازمان صنعت و معدن سیستان و بلوچستان گفت: صادرات از استان در ۳ سه ماهه ابتدایی امسال به وزن ۴۳۲ هزار و ۵۳۴ تن با ارزش ۱۳۹ میلیون و ۹۶۵ هزار و ۱۰۹ دلار بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از لحاظ ارزش ۵۷ درصد افزایش داشته است.
نادر میرشکار صبح امروز در جمع اصحاب رسانه سیستان و بلوچستان اظهار داشت: کل صادرات از گمرکات و بازارچه‌های مرزی استان در 3 سه ماهه ابتدایی سال جاری به وزن 432 هزار و 534 تن با ارزش 139 میلیون و 965 هزار و 109 دلار بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از لحاظ ارزش 57 درصد افزایش داشته است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سیستان و بلوچستان گفت: میزان صادارت در 3 ماهه امسال از گمرکات استان به ارزش 49 میلیون و 513 هزار و 332 دلار و از بازارچه‌های مرزی استان نیز به ارزش 90 میلیون و 451 هزار 777 دلار است که سهم صادرات از گمرکات استان 35.5 درصد و سهم صادرات از بازارچه های مرزی استان 64.5 درصد بوده است.
وی بیان کرد: آمارها حاکی از این است که بازارچه های مرزی استان عملکرد صادراتی قابل توجهی را به خود اختصاص داده اند و از دلایل عمده افزایش صادرات می توان به دسترسی آسان به بازارهای کشورهای همسایه، سهولت فرایند انجام صادرات و نیز بوروکراسی اداری کمتر در بازارچه‌ها اشاره کرد.
میرشکار در مورد صادرات به کشور پاکستان در 3 ماهه امسال گفت: کل صادرات استان از طریق گمرکات رسمی و بازارچه های مرزی به کشور پاکستان طی 3 ماه سالجاری به ارزش 83 میلیون و 448 هزار و 321 دلار است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 107 درصد افزایش داشته است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سیستان و بلوچستان افزود: از مجموع کل صادارت استان در بازه زمانی 3 ماهه امسال حدود 59.5 درصد صادرات استان به کشور پاکستان انجام گرفته و مصالح ساختمانی(سیمان)، گوجه فرنگی، هندوانه، گاز عمده کالاهای هستند که به این کشور صادرات شده است.
وی ادامه داد: کل صادرات سیستان و بلوچستان از گمرکات و بازارچه‌های مرزی به کشور افغانستان طی 3ماه امسال به ارزش 55 میلیون و 158 هزار و 420 دلار است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 18 درصد افزایش داشته است.
میرشکار خاطرنشان کرد: از میزان کل صادارات استان در 3 ماهه ابتدایی سال 97 حدود 39 درصد صادرات استان به کشور افغانستان انجام گرفته است و عمده کالاهای صادراتی به این کشور در این مدت شامل مصالح ساختمانی(سیمان)، گوجه فرنگی، هندوانه، سیب درختی است.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar