خبرفوری/ رئیس اداره محیط‌زیست مهدی‌شهر بابیان اینکه شکارچی متخلف در این شهر به ۹ سال زندان محکوم شد، گفت: در این راستا سه رأس کل وحشی، دو تله آهنی و تعدادی ادوات شکار کشف و ضبط شد.
عباس زارع از دستگیری شکارچی متخلف سابقه‌دار در مهدی‌شهر خبر داد و بابیان اینکه این فرد به ۹ سال زندان محکوم‌شده است، ابراز داشت: پس از شنیده شدن صدای تیر مأموران اجرایی منطقه حفاظت‌شده پرور حوالی روستای رودبارک بلافاصله به محل اعزام و مظنون به‌صورت نامحسوس تحت کنترل قرار گرفت.
وی افزود: ساعتی بعد یک دستگاه نیسان به منزل مظنون مراجعه و حوالی غروب با بار چوب محل را ترک می‌کند که خودرو مذکور تحت نظر پاسگاه انتظامی فولاد محله متوقف و در بازرسی اولیه از خودرو یکدست جگرسیاه مربوط به گونه کل وحشی کشف و ضبط شد.
رئیس اداره محیط‌زیست مهدی‌شهر بابیان اینکه در پی اعتراف مظنون اصلی مبنی بر تعلق این جگرسیاه به وی راننده نیسان و فرزند او آزاد شدند، ابراز داشت: در بازرسی از منزل مظنون با حضور عوامل کلانتری، بقایای سه رأس کل وحشی و دو تله آهنی و تعدادی ادوات شکار و صید کشف و ضبط شد.
زارع در ادامه تصریح کرد: پس از انجام مراحل قضایی متهم مذکور بارأی دادگاه و به جرم شکار غیرمجاز سه رأس کل وحشی به ۹ سال حبس تعزیری محکوم شد.
وی افزود: از شهروندان و طبیعت دوستان تقاضا داریم چنانچه در مناطق تحت حفاظت محیط‌زیست با موارد مشکوکی مواجه شدند بلافاصله مراتب را به یگان محیط‌زیست یا عوامل انتظامی اطلاع دهند تا نسبت به رفع آن در اسرع وقت اقدام شود.