مهر/مدیر کل سابق میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: بیش از سه هزار میلیارد تومان در حوزه گردشگری در استان سرمایه‌گذاری شده است.
محمود وفایی ظهر چهارشنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمان عنوان داشت: بخش خصوصی در موفقیت‌های دولت تدبیر و امید در حوزه میراث فرهنگی موثر بوده و بدون همکاری و ارتباط با آن‌ها امکان رسیدن به این نقطه که به عنوان دوران طلایی نام برده می‌شود ممکن نبود.
وی افزود: طی دوره‌ای که در میراث بودم همیشه سعی کردم از هر گونه جهت‌گیری‌های سیاسی دور باشم و افرادی که به عنوان همکار وارد سیستم می‌شدند از هر گرایش سیاسی همکاری می‌کردم.
وفایی گفت: در دوره خدمتم در راستای ارتقاء وضعیت معیشتی کارکنان میراث فرهنگی همه تلاش خود را کردم و به عقیده خودم در این خصوص موفقیت‌هایی هم کسب کردم.
مدیر کل سابق میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان تصریح کرد: طی دو سال گذشته در حوزه گردشگری با رشد پنج برابری ورود گردشگر مواجه بودیم و کرمان رتبه اول را با داشتن ۲۷۰ اقامتگاه بوم‌گردی در کشور به خود اختصاص داده است که باعث اشتغالزایی در روستاها شده است.
وی با اشاره به اینکه در استان کرمان هفت اثر ثبت جهانی داریم افزود: بیش از سه هزار میلیارد تومان در حوزه گردشگری در استان سرمایه‌گذاری شده است.
وفایی یادآور شد: در دوره خدمتم ده‌ها اثر تاریخی و فرهنگی مورد مرمت و احیا قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه در حوزه صنایع دستی گلیم ثبت جهانی شده بیان داشت: در صورت که سازمان میراث فرهنگی کشور از کرمان حمایت کند استان در این زمینه پیشرفت قابل توجهی خواهد داشت.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar