مهر/ مسئول نمایندگی میراث فرهنگی صومعه سرا با اشاره به برگزاری جشنواره های مختلف در طول سال در این شهرستان، از اقدامات اولیه برای ثبت این شهر به عنوان شهر جشنواره ها در سطح ملی خبرداد.
پیش از ظهر چهارشنبه دو جلسه کارگروه اجتماعی و میراث فرهنگی با حضور اعضای این کارگروه ها در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان فرمانداری شهرستان صومعه سرا برگزار شد.
در ادامه این جلسه مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری صومعه سرا اظهار کرد: برای معرفی جاذبه های گردشگری در مناطق مختلف شهرستان نیازمند همکاری شهرداری ها، بخشداری و دهیاری ها در راستای نصب تابلوهای راهنمایی و معرفی منطقه گردشگری هستیم.
علیرضا مهرگان با تأکید برلزوم اقدامات جدی برای معرفی جاذبه های گردشگری شهرستان صومعه سرا، افزود: در همین راستا جشنواره های مختلفی در سطح این شهرستان برگزار شده است.
وی همچنین با بیان اینکه در تلاش هستیم تا صومعه سرا را به عنوان شهر جشنواره ها ثبت کنیم، گفت: طرح و اقدامات اولیه برای محقق شدن این موضوع در حال انجام است.
مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری صومعه سرا با اشاره به برگزاری جشنواره لاله های تالابی، خاطرنشان کرد: این جشنواره عصر روز جمعه در منطقه گردشگری سلکه شهرستان صومعه سرا برگزار می شود.
مهرگان با اشاره به برپایی کلبه های اطلاع رسانی گردشگری در صومعه سرا توسط بخش خصوصی و با نظارت میراق فرهنگی، تصریح کرد: شهرداری می تواند با جانمایی درست در این زمینه هم درآمدزایی داشته و هم اشتغال ایجاد کند.
وی به شناسایی ۶۷ خانه مسافر غیرمجاز در شهرستان صومعه سرا نیز اشاره کرد و ادامه داد: با همکاری نیروی انتظامی به دنبال دریافت مجوز فعالیت برای این خانه ها هستیم تا سطح مراکز اقامتی شهرستان افزایش یابد.

نقش غیرقابل انکار خانواده در حوزه ها فرهنگی
در این جلسه معاون فرمانداری صومعه سرا با اشاره به اهمیت موضوعات اجتماعی و فرهنگی، اظهارکرد: ایران اسلامی در حوزه فرهنگی و اجتماعی دارای سوابق تاریخی غنی است.
کاظم اولیایی به وضعیت مطلوب ایران در حوزه فرهنگی و اجتماعی اشاره کرد و افزود: تمام دستگاه ها به ویژه دستگاه های فرهنگی باید اقدامات مناسبی در این حوزه با توجه به شرایط امروز جامعه انجام دهند.
وی با اشاره به برخی بی اخلاقی های اجتماعی در صفحات مجازی در حوزه فرهنگی، گفت: عده ای با برنامه ریزی و با هدف تخریب نظام و قوا تلاش می کنند در حوزه اجتماعی و فرهنگی چالش ایجاد کنند.
معاون فرماندار صومعه سرا با تأکید برلزوم همکاری همه دستگاه در حوزه فرهنگی، خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش، دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی باید در زمینه فرهنگی برنامه محور بوده و با برنامه ریزی مناسب، فرهنگ صحیح را در جامعه ترویج دهند.
وی با بیان اینکه نقش خانواده ها در حوزه فرهنگی و تربیت فرزندان غیرقابل انکار است، تصریح کرد: تربیت درست فرزندان و فرهنگ سازی سبب پیشگیری از بروز بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی می شود.
اولیایی همچنین به حوزه میراث فرهنگی نیز و پتانسیل شهرستان صومعه سرا اشاره کرد و یادآورشد: این شهرستان در حوزه گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی دارای ظرفیت های بسیاری است البته مشکلاتی وجود دارد که به دلیل عدم رعایت موارد قانونی است.
وی در ادامه با بیان اینکه باید از این ظرفیت ها در راستای معرفی بیشتر شهرستان بهره گیری شود، افزود: بیشترین جشنواره ها در سطح استان در شهرستان صومعه سرا برگزار می شود که به دنبال ثبت ملی بسیاری از این جشنواره ها هستیم.

شرکت ۱۱۰ دختر و پسر تحت پوشش کمیته امداد در طرح اوقات فراغت
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) صومعه سرا نیز در ادامه این جلسه با بیان اینکه این نهاد برای نوجوانان و جوانان تحت پوشش در تابستان با هدف غنی سازی اوقات فراغت دو برنامه دارد، اظهار کرد: برپایی کلاس های مهارتی و آموزشی و اردوهای زیاتی و سیاحتی از جمله این برنامه ها است.
محمدی ملک دوست با اشاره به اینکه در حوزه کلاس های آموزشی، مهارتی، هنری و فرهنگی دو پایگاه کانون شهید بهشتی برای پسران و مدرسه امام حسین(ع) برای دختران در نظر گرفته است، گفت: این کلاس ها با حضور ۱۱۰ نفر از ۱۵ تیرماه آغاز و تا ۱۵ شهریور ادامه دارد.
وی توجه به فعالیت های فرهنگی و اجتماعی از سوی نوجوانان و جوانان را بسیار مهم برشمرد و خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط امروز جامعه باید با استفاده از شیوه های نوین با نسل جوان ارتباط بر قرار کرد زیرا شیوه های سنتی دیگر پاسخگو نمی باشد.
به گفته این مسئول توانمندسازی فکری، تقویت رشد ایمانی و اعتقادی نوجوانان و جوانان باید بیش از گذشته و با استفاده از شیوه های نوین مورد توجه قرار گیرد.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar