آخرین خبر/ چیزی میان روشن و تاریک بود داستان والیبال مازندران. سو می زد و به ایران کمک می کرد که باشد، یک نمایش مختصر با رگه هایی از توان مغفول مانده و شکست های سنگین.
والیبال ما عادت کرده بود به شکست و شکست و شکست. پنجمی و ششمی آسیا هم می شد نتیجه ای مقبول با همان یک ست برگرفته از رقابت داغ با چشم بادامی های خسیس که تا می توانستند تورها را مال خود می کردند.
در شروع نسل تازه، مازندران هم شراکت داشت. روزهای خوب با عباس قاسمیان و محمد شریعتی و نایب قهرمانی بوسان و شکستن تابوی بی مدال در بازی های آسیایی. بعدهم که دست پرورده های جدید آمدند و احیای مازندران هم از همان زمان ها بود که تاکید بر کار پایه و آموزش دقیق و رقابت های داخلی چهره هایی همچون عادل غلامی را ساخت. مجتبی میرزاجانپور هم از کوره های ساخت ستاره بیرون آمدند و مازندران با ظهور کاله و بازگشت آن به چرخه تیمداری و دو قهرمانی شیک سال های ۹۰ و ۹۱ دگرگون شد. جوانترها به صف شدند و سریع به تیم های ملی ملحق شدند. قهرمان بازی های آسیایی اینچئون شدیم و قبل از آن هم در گوانگ ژو نقره گرفتیم. ورود هم به لیگ جهانی با شگفتی همراه بود. وقتی عادل غلامی مقابل قدرت ها پر می کشید و زمین شان را هدف می گرفت، در مازندران مربیان سازنده و بی ادعا چشم هایشان نمدار می شد. پس از سال ها والیبال مازندران نتیجه صبوری اش را گرفت و چهره های نو بدون واهمه مشغول درخشش بودند. حتی وقتی کاله تصمیم گرفت قهرمانی لیگ برتر را به دیگران واگذار کند و اقدامات ریشه ای مثل ساخت ورزشگاه را داشته باشد، مازندران لطمه نخورد. نفرات دیگری داشتیم که حتی در دور از انتظارترین لحظات یاریمان دهند، مثل علی شفیعی.
همه چیز مثل یک رویا بود. شفیعی این بار از روی نیمکت برخاست و در ارنج اصلی ایستاد. لازم نبود تا فقط برای نفس چاق کردن مهره کلیدی تیم لحظاتی را بازی کند، وقت آن بود که نشان دهند خودش توانایی حفاظت از تور را دارد. مدافع آملی رنج دوری ناگهانی و خداحافظی اجباری عادل غلامی را پر کرد و در تنگناها به سان یک مهره باتجربه عصای دست ایران شد.
در لیگ ملت های ۲۰۱۸ شگفت آور بود که علی شفیعی با اعتماد به نفسی ستودنی روی تور های التهاب آور مقابل برترین های جهان پیروز است. بازی با استرالیا ۱۷ امتیاز آورد و بهترین بازیکن زمین بود و در جدال علیه لهستان، درخشانترین بازیکن ایران در شیکاگو بود.
جوان ۱۹۹ سانتی متری متولد آمل با ۲۶ سال سن زودتر از اینها شایسته اعتماد بود ولی انتظار کشید تا وقتش برسد مثل همان زمان که در تیم کشاورز تهران به مانند یک پدیده چشم ها را به خود جلب کرد. دبل قهرمانی در ایران و آسیا با بانک سرمایه و سپس بازی های جسورانه و بی باکانه در پیراهن تیم ملی و لیگ ملت های والیبال به همگان این اطمینان دارد که دوره علی شفیعی در تیم ملی ایران شروع شده است، جوانی که سال ها نیمکت می نشست و حرفی نمی زد و دلسرد نمیشد، حرف اول تیم ملی را روی تور لیگ ۲۰۱۸ زد و دلگرم کننده ترین بود.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar