ایرنا/رئیس هیات کوهنوردی دشتی استان بوشهر گفت: 2 کوهنورد تهرانی در ارتفاع 1540 متری کوه بیرمی در این شهرستان گم شده اند.
ابوالقاسم خشنود افزود: 2 کوهنورد تهرانی که موفق به صعود به قله 1980 متری بیرمی حدفاصل 2 شهرستان دشتی و تنگستان استان بوشهر شده بودند هنگام فرود در ارتفاع 1540 متری مسیر را گم کردند.
وی اظهار کرد: بلافاصله بعد از دریافت پیام این کوهنوردان مبنی بر گم کردن مسیر، سه تن از اعضای هیات کوهنوردی شهرستان دشتی برای یافتن آنها اعزام شدند.
خشنود ادامه داد: طبق نقشه های ارسالی موقعیت کوهنوردان در ارتفاع 1540 متری به سمت شهر خورموج مرکز شهرستان دشتی بوده است.
وی بیان کرد: این 2 کوهنورد پیش از خارج شدن از محدوده آنتن تلفن همراه موقعیت خود را ارسال کرده‌اند.
خشنود گفت: تیم سه نفره جست وجوی کوهنوردان شهرستان دشتی به موقعیت کوهنوردان تهرانی در قله بیرمی رسیده‌اند اما چون کوهنوردان تهرانی در موقعیت دره هستند هنوز موفق به یافتن این 2 کوهنورد نشده‌اند.
رئیس هیات کوهنوردی دشتی بیان کرد: تیم دوم تجسس متشکل از سه کوهنورد شهرستان دشتی با امکانات پشتیبانی آماده است و در صورت نیاز به قله اعزام خواهد شد.
خشنود تاکید کرد: تیم اول با امکانات کافی در موقعیت قله است و تلاش برای یافتن کوهنوردان تهرانی ادامه دارد.
خشنود اضافه کرد: آخرین تصاویر ارسالی 2 کوهنورد گمشده حاکی از این است که آنان با تیم جست وجوی هیات کوهنوردی در ارتباط هستند و امید است هرچه سریعتر پیدا شوند.
قله بیرمی با ارتفاع 1980 متر بلندترین قله استان بوشهر است که درفاصله 85 کیلومتری جنوب شرقی بوشهر حدفاصل شهرستان های دشتی و تنگستان واقع است.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar