آخرین خبر/ پیش بین مسئول هواشناسی استان گفت: وزش تندباد و گرد و خاک امروز با شدت بیشتری در مناطق مختلف استان ادامه دارد ضمن اینکه تاکنون سرعت وزش باد در بیرجند به 76 کیلومتر بر ساعت، نهبندان 72 کیلومتر بر ساعت، زهان و حاجی آباد زیرکوه 68 کیلومتر برساعت، طبس 61 کیلومتر بر ساعت و سربیشه به 58 کیلومتر بر ساعت رسیده است.
آقای نخعی از تداوم وزش بادهای شدید تا پایان هفته در استان خبرداد و افزود: وزش بادهای شدید همراه با گردو خاک سبب کاهش دید افقی ، کیفیت هوا در استان بویژه نواحی شرقی و منطقه طبس خواهد شد که اختلال در عبور و مرور برون شهری و ایجاد خسارات در این مدت، قابل پیش بینی است.
وی با بیان اینکه بیشترین کاهش دید افقی امروز در حاجی آباد زیرکوه با 2 کیلومتر گزارش شده ، گفت: در همین مدت دید افقی در بیرجند و نهبندان به 3 کیلومتر، طبس 5 کیلومتر و سربیشه 6 کیلومتر کاهش یافته است.
پیش بینی مسئول هواشناسی استان از روند کاهشی دمای هوا در امروز و فردا خبرداد و افزود: از جمعه تا اواسط هفته آینده دمای هوا به طور میانگین 3 تا 4 درجه سانتیگراد افزایش می یابد و هوا گرمتر خواهد شد.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar