تسنیم/ رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین بر تشکیل تعاونی گیاهان دارویی در استان تاکید کرد.
فاطمه خمسه ظهر امروز در دیدار با رئیس موسسه اصلاح بذر وزارت جهاد کشاورزی اظهار داشت: استان قزوین در زمینه کشت داروهای گیاهی ظرفیت خوبی داشته که باید از این ظرفیت به خوبی استفاده کرد.
وی بیان کرد: در حال حاضر مرکز تحقیقات گیاهان دارویی در الموت ظرفیت خوبی برای تولید این محصولات بوده که باید این مراکز در سطح استان توسعه یابد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین با اشاره به اینکه 300 نوع گیاه دارویی در استان قزوین تولید می‌شود، ادامه داد: روش‌هایی علمی و دانش‌بنیان از امور اساسی در عرصه کشاورزی بوده در حالی که این امور در تولیدات مرغوب و توسعه اینگونه محصولات اثرگذار است.
خمسه تصریح کرد: امور تحقیقاتی و اجرایی 2 رکن مکمل در کشاورزی هستند که باید مدنظر قرار گیرند این مهم در حالی بوده که مسئولان باید از امور تحقیقاتی حمایت جدی داشته باشند.
وی گفت: در راستای توسعه تولیدات باید تعاونی گیاهان دارویی در سطح استان تشکیل شود تا امور مربوط به این محصولات پیگیری شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین خاطرنشان کرد: ساماندهی عطاری‌ها و کشاورزان تولیدکننده محصولات دارویی از دیگر مزیت‌های تشکیل تعاونی گیاهان دارویی در استان قزوین بوده که باید مدنظر قرار گیرد.
خمسه بیان کرد: زعفران یکی از محصولاتی بوده که استان قزوین ظرفیت کشت آن را داشته و باید در زمینه فراهم کردن زیرساخت‌های موردنیاز اقدام شود.

ظرفیت 8.2 میلیارد دلاری درآمد از محصول زعفران در کشور
محمدحسن عصاره نیز در این دیدار اظهار داشت: استان قزوین از ظرفیت خوبی در حوزه کشاورزی برخوردار بوده که باید در راستای توسعه تولیدات از این ظرفیت بهره‌گیری کرد.
رئیس موسسه اصلاح بذر وزارت جهاد کشاورزی بیان کرد: تولید گیاهان دارویی از امور مهم در عرصه کشاورزی بوده این امر در حالی است که باید سرمایه‌گذاری در این بخش گسترش پیدا کند.
وی با اشاره به اهمیت توجه به تولید محصولات ارگانیک و مرغوب عنوان کرد: کشاورزان باید در زمینه تولیدات مرغوب آموزش‌های لازم را فراگرفته و از راهکارهای دانش‌بنیان در این بخش استفاده کنند.
عصاره ادامه داد: اقتصاد دانش‌بنیان در جوامع کنونی پایدار و به صرفه خواهد بود و در این زمینه باید ستاد تشکیل شده و تجارت در صنعت کشاورزی توسعه یابد.
وی با بیان اینکه کشت زعفران در کشور باید توسعه یابد، خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیش از 107 هزار هکتار از اراضی کشاورزی کشور زیر کشت زعفران رفته در حالی که متوسط هر هکتار 3 کیلوگرم است.
رئیس موسسه اصلاح بذر وزارت جهاد کشاورزی بیان کرد: براساس آمارها در حال حاضر زعفران در کشور 300 میلیون دلار گردش مالی داشته در حالی که ظرفیت گردش مالی 8.2 میلیارد دلار دارد.
عصاره بر استفاده از روش‌های تحقیقاتی در عرصه کشاورزی تاکید کرد تا شاهد توسعه تولیدات مرغوب باشیم.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar