باشگاه خبرنگاران/مدیر اجرایی یو. سی. مس ایران در آذربایجان شرقی از راهیابی دو دانش آموز نابینای تبریزی به مسابقات کشوری خبر داد.
علیپور مدیر اجرایی یو. سی. مس ایران در آذربایجان شرقی گفت: حدود هشت ماه پیش آموزش یو. سی. مس برای نابینایان را در موسسه بصیر با ۲ دانش آموز در مقطع ابتدایی آغاز کردیم که این دو هنرآموز بعد از طی آموزش‌های لازم در مسابقات استانی یو. سی. مس شرکت کردند که از بین ۳۵۶ شرکت کننده به ترتیب مقام‌های اول و دوم را کسب کردند.
علیپور در مورد نحوه اجرای آزمون و یکسان بودن سوالات گفت: سوالات ارایه شده در آزمون یو. سی. مس برای تمام شرکت کننده‌ها یکسان بود و تنها فرق آن، کاغذی بودن سوالات برای دانش آموزان بینا و کامپیوتری بودن آن برای نابینایان بود و زمان آزمون نیز برای تمام شرکت کننده‌ها برابر بود.
مدیر اجرایی یو. سی. مس ایران در آذربایجان شرقی خاطر نشان کرد: چنانچه این دو نفر برگزیده استانی در مسابقات کشوری نیز موفق به کسب مقام شوند، به مسابقات ۲۰۱۸ مالزی اعزام می‌شوند.
یو. سی. مس (Universal Concept of Mental Arithmetic System) شیوه جدید آموزش سریع ریاضی با استفاده از یک سیستم نوآورانه محاسبه‌ای و با بکارگیری چرتکه باعث هماهنگی بین دو نیمکره راست و چپ مغز به طور همزمان شده و با ایجاد یک چهارچوب زیربنایی سبب افزایش ظرفیت ذهن و مهارت‌هایی نظیر مدیریت زمان، تمرکز و توانایی حل مساله می‌شود.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar